PolskaKarta LGBT+. Rafał Trzaskowski się tłumaczy

Karta LGBT+. Rafał Trzaskowski się tłumaczy

Prezydent Warszawy odpowiada na atak za podpisanie karty LGBT+. Tłumaczy w "Gazecie Wyborczej", że miejsce polityka jest przy mniejszościach. Mówi też o ataku na swoje dzieci: "Szczucie i groźby się nie skończyły".

Karta LGBT+. Rafał Trzaskowski się tłumaczy
Źródło zdjęć: © East News
Katarzyna Bogdańska

15.03.2019 | aktual.: 15.03.2019 08:21

- Miejsce polityka jest przy mniejszościach, które są spychane na margines albo traktowane w sposób nietolerancyjny. Zwłaszcza przy rządach Prawa i Sprawiedliwości, gdzie jest pośrednie przyzwolenie na takie zachowania - mówi Rafał Trzaskowski.

W jego opinii jest coraz więcej ksenofobii i fizycznych ataków. Tłumacząc podpisanie karty LGBT+, powiedział, że przedstawiciele tego środowiska opowiadali mu o hejcie, który ich spotyka. - Skutkiem tego hejtu mogą być nawet samobójstwa - twierdzi prezydent stolicy.

Stwierdził także, że każda tego typu decyzja niesie za sobą pewne ryzyko i nie zamierza kalkulować, co zrobi PiS. - Byli uchodźcy, dzisiaj jest społeczność LGBT - powiedział.

Przekonuje, że w "Deklaracji LGBT+" jest mowa o edukacji antydyskryminacyjnej, o tym, by rozmawiać z dziećmi o tolerancji. Jeśli chodzi o edukację seksualną w szkołach, jest ona dobrowolna i nie odbiera to prawa rodzicom do rozmów w domu. - Nikt nie będzie zmuszał rodziców, by posłali dzieci na te lekcje. W czym więc jest problem? - pyta Trzaskowski.

Atak w internecie na dzieci Trzaskowskiego

Rafała Trzaskowski stwierdził, że spodziewał się ataku, "że uruchomią wszystko, co możliwe", a "tragiczna śmierć prezydenta Adamowicza niczego ich nie nauczyła".

Powiedział, że po raz pierwszy pojawiły się memy z jego dziećmi, a wcześniej takich rzeczy nie było. - Można wyzłośliwiać się nad politykiem, ale jednak dzieci zostawia się w spokoju. Szczucie i groźby się nie skończyły - podkreślił.

LGBT+. Podpisanie deklaracji

Przygotowany przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza dokument dotyczy społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych. Zawarte tam postulaty odnoszą się do bezpieczeństwa, edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, a także zakładają utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób zmagających się z sytuacją kryzysową lub odrzuconych przez najbliższych ze względu na swoją odmienną seksualność.

Rafał Trzaskowski podpisał deklarację w towarzystwie mediów oraz przedstawicieli organizacji LGBT (Lambda Warszawa, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Wolontariat Równości).

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2127)