Trwa ładowanie...

Kraksa na moście Krymskim. Tyle zostało z Achmatów

Cztery rosyjskie pojazdy opancerzone Achmat zostały uszkodzone w wypadku do jakiego doszło na moście Krymskim prowadzącym z Rosji na okupowany ukraiński Krym.

Do wypadku rosyjskich Achmatów doszło na moście KrymskimDo wypadku rosyjskich Achmatów doszło na moście KrymskimŹródło: Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy
d1pdpr6
d1pdpr6

O karambolu na moście Krymskim informuje Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy. Do zdarzenia doszło w niedzielę. Konwój pięciu rosyjskich pojazdów opancerzonych Achmat jechał przez most w kierunku okupowanego Krymu.

Jak podano, do wypadku doszło z powodu "przekroczenia prędkości i niezachowania bezpiecznej odległości podczas poruszania się w konwoju". Cztery na pięć samochodów wymagają teraz napraw.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Samolot idealny". Nowe wzmocnienie Ukrainy

Według Ukraińców pojazdy opancerzone Achmat kierowały się w rejon Chersonia i miały dowieźć zaopatrzenie dla oddziałów okupantów rosyjskich atakujących w kierunku Dniepra.

d1pdpr6

Most Krymski celem ataku

Most Krymski prowadzący z Rosji na okupowany ukraiński Krym został poważnie uszkodzony 8 października ubiegłego roku. W wyniku eksplozji na jezdni prowadzącej z Rosji na Krym zawaliły się części mostu drogowego i wybuchł duży pożar na moście kolejowym. Most drogowy po remontach został w pełni ponownie otwarty 23 lutego.

Rosjanie rozpoczęli budowę mostu Krymskiego w 2014 roku po aneksji Krymu. Otworzył go w 2018 roku osobiście Władimir Putin. Most ma 19 kilometrów długości.

Źródło: Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj