Trwa ładowanie...
d2u6afg

Karambol na autostradzie A4 - trudne warunki na drodze

Jak informują synoptycy, w niektórych województwach, po intensywnych opadach śniegu pogorszyły się warunki jazdy. Szczególnie dotyczy to woj. lubuskiego, gdzie na drogach są szczególnie niebezpiecznie. Na trasach krajowych występuje błoto pośniegowe lub lokalnie jest ślisko. W woj. śląskim na autostradzie A4 zderzyło się około 10 samochodów.
Share
Intensywne opady śniegu utrudniają warunki jazdy
Intensywne opady śniegu utrudniają warunki jazdyŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d2u6afg

Zobacz galerię:Zima nie daje za wygraną

Na drogach w województwie lubuskim i warmińsko-mazurskim drogi pokrywa cienka warstwa ubitego śniegu - wynika z komunikatu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. W południowej części drogi wojewódzkie są lokalnie śliskie. Trudne warunki na drogach są także w województwie pomorskim.

Padający w czwartek od rana śnieg utrudnił warunki jazdy na drogach woj. śląskiego. W Katowicach zginął 49-letni taksówkarz, którego samochód wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni i uderzył w drzewo.

d2u6afg

Na miejskim odcinku autostrady A4 doszło do karambolu - zderzyło się ok. 10 aut. Na jezdni w kierunku Krakowa samochody kolejno wpadały na siebie, nie mogąc zahamować na śliskiej drodze. Nie było poszkodowanych. Autostrada została w tym kierunku zablokowana.

Czwartek: mroźno

Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami, głównie na zachodzie i północy, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12 st., -10 st. na wschodzie i południowym wschodzie kraju do -9 st., -5 st. na pozostałym obszarze jedynie na wybrzeżu zachodnim cieplej, lokalnie -4 st., -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu Gdańskim, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i wschodni. Miejscami, zwłaszcza nad morzem wiatr w porywach do 55 km/h, i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek na południu Polski oraz nad morzem zachmurzenie umiarkowane lub duże i okresami opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Miejscami zamglenia ograniczające widzialność do słabej. Temperatura min. od -21 st. na północnym wschodzie, -17 st., -16 st. w centrum do -14 st. na zachodzie, jedynie nad morzem cieplej -12 st., -8 st. W dolinach sudeckich spadek temperatury do -16 st., a w karpackich do -23 st. Wiatr słaby, tylko na zachodnim wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

d2u6afg

Piątek: słonecznie i mroźnie

Na południu kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, na wybrzeżu chwilami zachmurzenie duże, słabe opady śniegu możliwe tylko gdzieniegdzie nad morzem. Temperatura maks. od -12 st., -10 st. na wschodzie Polski oraz w rejonach podgórskich do -9 st., -7 st. na przeważającym obszarze, jedynie na północnym zachodzie na wybrzeżu lokalnie -6 st., -5 st. Wiatr słaby, przeważnie północno-wschodni.

Sobota w całym kraju mroźna, ale słoneczna. Temperatura maks. od -12 st. w Małopolsce i Podkarpaciu do -6 st. na Pomorzu. W niedzielę także mroźnie, najniższą temperaturę odczują mieszkańcy południa kraju, tam termometry pokażą nawet -11 st., z kolei najcieplej na Pomorzu -6 st.

Więcej o prognozie czytaj w serwisie Pogoda

d2u6afg

Podziel się opinią

Share
d2u6afg
d2u6afg
Więcej tematów