Trwa ładowanie...

Karambol na autostradzie A4 - trudne warunki na drodze

Jak informują synoptycy, w niektórych województwach, po intensywnych opadach śniegu pogorszyły się warunki jazdy. Szczególnie dotyczy to woj. lubuskiego, gdzie na drogach są szczególnie niebezpiecznie. Na trasach krajowych występuje błoto pośniegowe lub lokalnie jest ślisko. W woj. śląskim na autostradzie A4 zderzyło się około 10 samochodów.

Karambol na autostradzie A4 - trudne warunki na drodzeŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
dlww2e1
dlww2e1

Na drogach w województwie lubuskim i warmińsko-mazurskim drogi pokrywa cienka warstwa ubitego śniegu - wynika z komunikatu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. W południowej części drogi wojewódzkie są lokalnie śliskie. Trudne warunki na drogach są także w województwie pomorskim.

Padający w czwartek od rana śnieg utrudnił warunki jazdy na drogach woj. śląskiego. W Katowicach zginął 49-letni taksówkarz, którego samochód wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni i uderzył w drzewo.

dlww2e1

Na miejskim odcinku autostrady A4 doszło do karambolu - zderzyło się ok. 10 aut. Na jezdni w kierunku Krakowa samochody kolejno wpadały na siebie, nie mogąc zahamować na śliskiej drodze. Nie było poszkodowanych. Autostrada została w tym kierunku zablokowana.

Czwartek: mroźno

Na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami, głównie na zachodzie i północy, opady śniegu. Temperatura maksymalna od -12 st., -10 st. na wschodzie i południowym wschodzie kraju do -9 st., -5 st. na pozostałym obszarze jedynie na wybrzeżu zachodnim cieplej, lokalnie -4 st., -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami, zwłaszcza na Pomorzu Gdańskim, okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni i wschodni. Miejscami, zwłaszcza nad morzem wiatr w porywach do 55 km/h, i tam możliwe zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z czwartku na piątek na południu Polski oraz nad morzem zachmurzenie umiarkowane lub duże i okresami opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane. Miejscami zamglenia ograniczające widzialność do słabej. Temperatura min. od -21 st. na północnym wschodzie, -17 st., -16 st. w centrum do -14 st. na zachodzie, jedynie nad morzem cieplej -12 st., -8 st. W dolinach sudeckich spadek temperatury do -16 st., a w karpackich do -23 st. Wiatr słaby, tylko na zachodnim wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Piątek: słonecznie i mroźnie

Na południu kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, na wybrzeżu chwilami zachmurzenie duże, słabe opady śniegu możliwe tylko gdzieniegdzie nad morzem. Temperatura maks. od -12 st., -10 st. na wschodzie Polski oraz w rejonach podgórskich do -9 st., -7 st. na przeważającym obszarze, jedynie na północnym zachodzie na wybrzeżu lokalnie -6 st., -5 st. Wiatr słaby, przeważnie północno-wschodni.

Sobota w całym kraju mroźna, ale słoneczna. Temperatura maks. od -12 st. w Małopolsce i Podkarpaciu do -6 st. na Pomorzu. W niedzielę także mroźnie, najniższą temperaturę odczują mieszkańcy południa kraju, tam termometry pokażą nawet -11 st., z kolei najcieplej na Pomorzu -6 st.

dlww2e1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlww2e1
Więcej tematów