Trwa ładowanie...
08-09-2014 11:25

Kancelaria prezydenta: kandydatem koalicji na premiera jest Ewa Kopacz

Prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z wicepremierem Januszem Piechocińskim uzyskał potwierdzenie, że kandydatem koalicji większościowej na premiera jest marszałek sejmu Ewa Kopacz - powiedziała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

dae6izi
dae6izi

- Pan prezydent podczas dzisiejszego spotkania z wicepremierem Piechocińskim uzyskał potwierdzenie, że jest kandydat koalicji większościowej, kandydat na premiera. Tym kandydatem jest marszałek Ewa Kopacz - powiedziała Trzaska Wieczorek dziennikarzom.

Po spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowskim, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński poinformował, że o 20.00 odbędzie się spotkanie koalicji rządowej. Po nim zostanie ogłoszony kandydat, który będzie miał poparcie większości w sejmie.

Piechociński dodał, że o składzie nowego gabinetu zdecyduje premier. Wyraził jednak przekonanie, że pozostanie wicepremierem. Polityk zaznaczył, że będzie także w rządzie po przyszłorocznych wyborach, a sądząc po wynikach wyborów uzupełniających w Świętokrzyskiem, jego pozycja będzie jeszcze silniejsza.

Wczorajsze wybory uzupełniające do senatu w okręgu starachowickim wygrał Jarosław Rusiecki z Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając 37,04 procent głosów. Jerzy Kotowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego otrzymał 35,71 procent głosów.

dae6izi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dae6izi
Więcej tematów