Trwa ładowanie...

Kancelaria Dudy reaguje po wpadce minister w TVN24. Jest zmiana

Jest dalszy ciąg historii rozmowy Konrada Piaseckiego z minister Małgorzatą Paprocką. W jej trakcie dziennikarz TVN24 zacytował minister z kancelarii Andrzeja Dudy słowa z oficjalnej strony internetowej prezydenta. Przeczyły one jej wypowiedzi. Paprocka zapowiedziała wówczas interwencję. Kilka godzin później na stronie doszło do zmiany.

Po rozmowie w TVN24, Kancelaria Prezydenta RP zmieniła treść mówiącą o prawie łaski na stronie prezydent.pl.Po rozmowie w TVN24, Kancelaria Prezydenta RP zmieniła treść mówiącą o prawie łaski na stronie prezydent.pl.Źródło: PAP, Prezydent.pl
dmcd9f0
dmcd9f0

Małgorzata Paprocka była gościem "Rozmowy Piaseckiego" w TVN24. To sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialna za sprawy prawno-ustrojowe.

Jednym z tematów rozmowy była kwestia ułaskawienia przez prezydenta polityków PiS-u - Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika - mimo braku prawomocnego wyroku. Ruch ten w ubiegłym tygodniu podważył Sąd Najwyższy. Z kolei zaledwie kilka dni wcześniej korzystny dla prezydenta i polityków PiS-u wyrok wydał Trybunał Konstytucyjny.

Minister Paprocka złapana na niekonsekwencji

- W ocenie Kancelarii Prezydenta akt łaski prezydenta jest ważny - mówiła Paprocka, odpowiadając na pytanie o orzeczenie SN, powołując się przy tym na wyrok TK.

dmcd9f0

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gorzkie słowa o prezydencie. "Nie miałem nadziei"

Prowadzący rozmowę Konrad Piasecki nie ustępował i zwracał uwagę, że SN uznał, że nie można ułaskawić osób nieprawomocnie skazanych. Powołał się przy tym na zapis widniejący na oficjalnej stronie prezydent.pl - Ale pani minister, to jest na stronie prezydenta (...). Czytam, że tylko prawomocne wyroki - ciągnął dalej dziennikarz, wywołując zaskakującą reakcję minister.

- Bo to jest najbardziej klasyczna i najczęściej spotykana droga (...). To jest pewien opis, który jest pewnie w jakiś sposób wprowadzający w błąd. Bardzo jestem niezadowolona, że (jest - red.) taka informacja. Zaraz będę to wyjaśniać. Ale nie mam żadnej wątpliwości - patrząc panu głęboko w oczy - że akt łaski prezydenckiej obejmuje abolicję indywidualną - mówiła Paprocka.

dmcd9f0

Po kilku godzinach sam Konrad Piasecki przekazał na Twitterze, że zgodnie z zapowiedzią minister Paprockiej, doszło do interwencji, bo zapis przywoływany przez dziennikarza pojawił się w nowej, zmienionej formie. Nie mówi już ona o "prawomocnie skazanych", a po prostu "skazanych".

Źródło: TVN24, WP Wiadomości, Twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmcd9f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmcd9f0
Więcej tematów