Trwa ładowanie...
d1uzgxd
24-01-2007 07:10

Kanadyjczycy w polskim Comedy Central

Polski Comedy Central zakupił dwa nowe seriale komediowe 'Trailer Park Boys' i 'Corner Gas', które m.in. z serialem Scrubs oraz polskimi produkcjami, zagoszczą od marca w wiosennej ramówce stacji.

d1uzgxd
d1uzgxd

“Trailer Park Boys” to kanadyjski serial o nowatorskiej formule, który swoją premierę miał w 2001 roku. Od razu stał się jednym z najbardziej popularnych seriali w Kanadzie. Obecnie można go oglądać w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii i Niemczech. „Trailer Park Boys” to parodia serialu dokumentalnego, format „mockumentary” - od angielskiej zbitki słów „mock” (udawany, nieprawdziwy) i „documentary” (dokument). Twórcą i reżyserem serialu jest Mike Clattenburg, autor filmów o podobnej tematyce takich, jak: „One Last Shot” oraz „The Cartboy”.

Serial przedstawia przygody mieszkańców Trailer Park, osiedla tanich, prowizorycznych domków, w których mieszkają ubodzy ludzie, często stojący na bakier z prawem. Główne postaci serialu to trzej przyjaciele Ricky (Robb Wells), Julian (John Paul Tremblay) oraz Bubbles (Mike Smith)
, dla których Trailer Park jest całym światem.

„Corner Gas” – kolejny zakupiony przez Comedy Central kanadyjski serial komediowy wystartował w 2004 roku i przez te lata zdążył się już doczekać rzeszy fanów na całym świecie. Zyskał nie tylko sympatię widzów, ale i uznanie krytyki, co zaowocowało licznymi nagrodami, m.in. najważniejszą kanadyjską nagrodą telewizyjną Gemini, Kanadyjską Nagrodą Komediową, a także był nominowany do nagrody Emmy. Twórcą, producentem i jednocześnie jednym z głównych bohaterów serialu jest kanadyjski komik Brent Butt.

Tytułowy „Corner Gas” to nazwa przydrożnej stacji benzynowej, położonej w fikcyjnej prowincji Dog River. Serial w dowcipny sposób opowiada o życiu mieszkańców małego miasteczka Saskatchewen, w którym każdy każdego zna. Głównymi bohaterami są: właściciel stacji Brent LeRoy, jego asystentka Wanda Dollard oraz właścicielka kawiarni Lacey Burrows i ich przyjaciele.

d1uzgxd

Comedy Central - czwarty z kolei lokalny oddział stacji, która rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych w 1991 roku. Na rynkach europejskich (Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy) od lat obecna jest pod nazwą Paramount Comedy. Od 15 stycznia br. kanał dostępny jest również w Niemczech. Produkcją pierwszego na polskim rynku kanału komediowego jest MTV Networks International (MTV, VIVA, TMF, Nickelodeon, Flux, Game One i IFILM).

Comedy Central dostępny jest na platfromie 'n' oraz w wybranych sieciach operatorów kablowych m.in. Multimedia.

d1uzgxd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzgxd
Więcej tematów