Trwa ładowanie...

Kanada: ewakuowano wszystkie szkoły na Wyspie Księcia Edwarda

• Władze ewakuowały wszystkie szkoły na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie • 19 tysięcy uczniów z 56 szkół przewieziono do bezpiecznych miejsc, z których mogą odebrać ich rodzice • Przyczyną ewakuacji był "alarm bombowy"
Share
Kanada: ewakuowano wszystkie szkoły na Wyspie Księcia Edwarda
Źródło: Fotolia
d3t6usb

Władze Wyspy Księcia Edwarda podjęły decyzje o błyskawicznej ewakuacji wszystkich szkół w związku z "zagrożeniem wybuchowym". Zajęcia odwołały również The University of Prince Edward Island oraz Holland College.

W ciągu niespełna godziny ewakuowano z 56 placówek edukacyjnych na wyspie 19 tysięcy dzieci i młodzieży. "Przewieziono ich w bezpieczne miejsca, skąd mogą dzieci odebrać rodzice" - głosi komunikat Royal Canadian Mounted Police (RCMP).

Anonimowe informacje o zagrożeniu trafiły do centrum policji w Ottawie. Nie wskazano jednak, w których szkołach mają znajdować się rzekome ładunki wybuchowe, więc służby zdecydowały się na profilaktyczną ewakuację wszystkich placówek.

- Do akcji wkroczyli pirotechnicy, ale w żadnej ze szkół nic nie znaleźli - powiedział rzecznik RCMP Kevin Bailey. - Nie stwierdziliśmy żadnego zagrożenia. Nikogo też do tej pory nie zatrzymano - dodał policjant.

Wcześniej w sąsiedniej prowincji - Nowa Szkocja, ewakuowano Cape Breton University oraz dwa kampusy Nova Scotia Community College w Halifax i Sydney. Powodem ewakuacji także była otrzymana informacja o podłożonej bombie.

Władze zapowiadają, że szkoły i uczelnie w obu prowincjach wznowią zajęcia w czwartek rano.

d3t6usb

Podziel się opinią

Share
d3t6usb
d3t6usb
Więcej tematów