Trwa ładowanie...

Kanada: ewakuowano wszystkie szkoły na Wyspie Księcia Edwarda

• Władze ewakuowały wszystkie szkoły na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie

• 19 tysięcy uczniów z 56 szkół przewieziono do bezpiecznych miejsc, z których mogą odebrać ich rodzice

• Przyczyną ewakuacji był "alarm bombowy"

Kanada: ewakuowano wszystkie szkoły na Wyspie Księcia EdwardaŹródło: Fotolia
du4xczp

Władze Wyspy Księcia Edwarda podjęły decyzje o błyskawicznej ewakuacji wszystkich szkół w związku z "zagrożeniem wybuchowym". Zajęcia odwołały również The University of Prince Edward Island oraz Holland College.

W ciągu niespełna godziny ewakuowano z 56 placówek edukacyjnych na wyspie 19 tysięcy dzieci i młodzieży. "Przewieziono ich w bezpieczne miejsca, skąd mogą dzieci odebrać rodzice" - głosi komunikat Royal Canadian Mounted Police (RCMP).

Anonimowe informacje o zagrożeniu trafiły do centrum policji w Ottawie. Nie wskazano jednak, w których szkołach mają znajdować się rzekome ładunki wybuchowe, więc służby zdecydowały się na profilaktyczną ewakuację wszystkich placówek.

- Do akcji wkroczyli pirotechnicy, ale w żadnej ze szkół nic nie znaleźli - powiedział rzecznik RCMP Kevin Bailey. - Nie stwierdziliśmy żadnego zagrożenia. Nikogo też do tej pory nie zatrzymano - dodał policjant.

Wcześniej w sąsiedniej prowincji - Nowa Szkocja, ewakuowano Cape Breton University oraz dwa kampusy Nova Scotia Community College w Halifax i Sydney. Powodem ewakuacji także była otrzymana informacja o podłożonej bombie.

Władze zapowiadają, że szkoły i uczelnie w obu prowincjach wznowią zajęcia w czwartek rano.

du4xczp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4xczp
Więcej tematów