Trwa ładowanie...
ycipk-35hlto

Kamil Durczok w sądzie. Jest decyzja ws. aresztu

Kamil Durczok stawił się w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Dziennikarz usłyszał zarzuty dotyczące podrobienia weksla i oszustwa. Decyzją wymiaru sprawiedliwości mężczyzna nie trafi na razie do aresztu. Musi jedynie wpłacić 200 tys. zł poręczenia i raz w tygodniu stawiać się na komendzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Durczok jest oskarżony o oszustwo
Kamil Durczok jest oskarżony o oszustwo (PAP)
ycipk-35hlto

Kamil Durczok usłyszał zarzuty podrobienia dokumentów umożliwiających "uzyskanie kredytu (zarzuty - red.) i przedłożenia ich w banku oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości".

W trakcie przesłuchania dziennikarz przyznał się do podrobienia podpisu na wekslu z sierpnia 2008 roku na sumę 2.035.729,30 franków szwajcarskich oraz do sfałszowania innych dokumentów bankowych m.in. deklaracji wekslowej i oświadczenia o podaniu się egzekucji bankowej - ustaliła Wirtualna Polska.

ycipk-35hlto

Mimo to sąd zdecydował, że Durczok nie trafi do tymczasowego aresztu. Ma jednak zakaz zbliżania się do byłej żony. Sędzia zobowiązał dziennikarza do wpłacenia 200 tysięcy złotych poręczenia. Durczok nie może też opuszczać kraju.

Kamil Durczok: sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana

"W środę Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje, czy pozostanę na wolności, czy też będę musiał bronić swojego dobrego imienia zza murów aresztu" - pisał we wtorek Durczok na swoim profilu na Facebooku. Zapewnił także, że "sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż jej medialny przekaz".

ycipk-35hlto

Przeczytaj koniecznie: Afera z wekslem Kamila Durczoka. Ujawniamy szczegóły.

ycipk-35hlto

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-35hlto

ycipk-35hlto
ycipk-35hlto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów