Trwa ładowanie...
d3kzyme

Kamil Durczok w sądzie. Jest decyzja ws. aresztu

Kamil Durczok stawił się w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Dziennikarz usłyszał zarzuty dotyczące podrobienia weksla i oszustwa. Decyzją wymiaru sprawiedliwości mężczyzna nie trafi na razie do aresztu. Musi jedynie wpłacić 200 tys. zł poręczenia i raz w tygodniu stawiać się na komendzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Durczok jest oskarżony o oszustwo
Kamil Durczok jest oskarżony o oszustwo (PAP)
d3kzyme
  • Kamil Durczok stawił się w sądzie w trzema obrońcami
  • Prokurator Sebastian Głuch nie zgodził się na udział mediów w posiedzeniu, tłumacząc to dobrem śledztwa
  • Dziennikarz ma zakaz opuszczania kraju

Kamil Durczok usłyszał zarzuty podrobienia dokumentów umożliwiających "uzyskanie kredytu (zarzuty - red.) i przedłożenia ich w banku oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości".

W trakcie przesłuchania dziennikarz przyznał się do podrobienia podpisu na wekslu z sierpnia 2008 roku na sumę 2.035.729,30 franków szwajcarskich oraz do sfałszowania innych dokumentów bankowych m.in. deklaracji wekslowej i oświadczenia o podaniu się egzekucji bankowej - ustaliła Wirtualna Polska.

d3kzyme

Mimo to sąd zdecydował, że Durczok nie trafi do tymczasowego aresztu. Ma jednak zakaz zbliżania się do byłej żony. Sędzia zobowiązał dziennikarza do wpłacenia 200 tysięcy złotych poręczenia. Durczok nie może też opuszczać kraju.

Kamil Durczok: sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana

"W środę Sąd Okręgowy w Katowicach zdecyduje, czy pozostanę na wolności, czy też będę musiał bronić swojego dobrego imienia zza murów aresztu" - pisał we wtorek Durczok na swoim profilu na Facebooku. Zapewnił także, że "sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana niż jej medialny przekaz".

d3kzyme

Przeczytaj koniecznie: Afera z wekslem Kamila Durczoka. Ujawniamy szczegóły.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kzyme

Podziel się opinią

Share

d3kzyme

d3kzyme
Więcej tematów