Trwa ładowanie...
d2s9u77
tvp
09-02-2006 06:39

Kamil Durczok: dostałem od TVN ciekawszą propozycję

Dziennikarz w rozmowie z Wirtualnemedia.pl potwierdził objęcie kierownictwa "Faktów" TVN. Dlaczego opuszcza TVP?

d2s9u77
d2s9u77

Kamil Durczok obejmie w maju stanowisko redaktora naczelnego i poprowadzi "Fakty" w telewizji TVN. Na pytanie, dlaczego odchodzi z TVP, odpowiada: "Dostałem od TVN ciekawszą propozycję. To będzie dla mnie coś nowego. Będę kierował zespołem "Faktów".

W środę Durczok po raz ostatni poprowadził program publicystyczny "Debata" w TVP1. Na zakończenie pożegnał się z widzami mówiąc: "Wszystko się kiedyś kończy. To był ostatni program, który prowadziłem w telewizji publicznej. Dziękuję i do zobaczenia."

"Nie było mi łatwo rozstawać się z TVP" - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. - "W telewizji publicznej zostawiłem kawał życia. Przepracowałem osiem lat w "Jedynce", dostałem Wiktora, relacjonowałem wejście Polski do Unii Europejskiej i dni papieskie. Durczok podkreślił, że wiele zawdzięcza stacji, z którą był związany przez ponad osiem lat. "Tu nauczyłem się warsztatu telewizyjnego, tu upłynęła spora i bardzo ważna część mojego życia zawodowego. Będę zawsze o tym pamiętał" - stwierdził dziennikarz.

Jednocześnie zaprzecza, że dostał od Tomasza Lisa propozycję przejścia do telewizji Polsat. "To nieprawda, że Tomek proponował mi pracę w Polsacie. Rozmawialiśmy całkowicie na luzie" - zapewnia.

d2s9u77

Pracownicy TVP są zaskoczeni odejściem Durczoka do telewizji komercyjnej. Do tej pory był gwiazdą "Wiadomości", sztandarowego programu informacyjnego "Jedynki". Jego zdjęcie znajduje się na setkach billboardów reklamujących dziennik w całym kraju. "Kamil Durczok to nieprzeciętny dziennikarz, który przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem podchodził do swojej pracy, przez co zyskał szacunek współpracowników i przełożonych oraz sympatię widzów. Chciałbym mu za to serdecznie podziękować" - napisał prezes zarządu TVP S.A. Jan Dworak w komunikacie przekazanym Wirtualnemedia.pl w środę.

Prezes TVN S.A. Piotr Walter uważa, że Durczok "jest świetnym dziennikarzem i przychodzi do świetnego zespołu". "To tak, jakby do czołowego klubu piłkarskiego przychodził bramkostrzelny napastnik światowej klasy" - podkreślił Walter.

Radio RMF FM podało, że Durczok oprócz "Faktów" miałby poprowadzić także autorski program w TVN24. TVN nie potwierdza jednak na razie tych informacji. TVN nie potwierdza również środowych doniesień dziennika "Fakt", który napisał, że Durczoka w "Wiadomościach" miałby zastąpić Bogdan Rymanowski - jeden z prowadzących "Fakty" TVN. Obecny redaktor naczelny "Faktów" i prezes TVN 24 Adam Pieczyński, pytany o odejście Rymanowskiego, powiedział, że "to, co było napisane w niektórych dziennikach, można między bajki włożyć".

Jak wynika z przekazanych przez TVN badań instytutu SMG/KRC, ponad 34 proc. badanych uważa Durczoka za najbardziej wiarygodnego dziennikarza telewizyjnego. Jak wynika też z badań przeprowadzonych pod koniec 2005 r. na zlecenie Biura Marketingu i Promocji TVP, Durczok był najbardziej rozpoznawalną postacią TVP1.

d2s9u77

Kamil Durczok karierę w mediach Durczok rozpoczął w studenckim radiu Egida. Potem pracował w Radiu Katowice, a w wieku 24 lat został dyrektorem katowickiego Radia TOP. Od 1994 r. Durczok prowadził autorski program polityczny "Rozmowy tygodnia" w TVP Katowice. Na antenie ogólnopolskiej telewizji zadebiutował w 1996 r. w programach "Studio parlamentarne" i "Przegląd publicystyczny" w TV Polonia. Na stałe związał się z TVP 1. Prowadził programy: "W centrum uwagi", "Monitor", "Gość Jedynki", "Forum", "Debata" oraz główne wydania "Wiadomości".

d2s9u77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s9u77
Więcej tematów