Trwa ładowanie...

Kaja Godek reaguje na deklarację prezydenta Andrzeja Dudy

Kaja Godek zareagowała na propozycję prezydenta Andrzeja Dudy ws. sporu o aborcję. Prezydent zapowiedział w piątek złożenie w Sejmie projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny. Aktywistka antyaborcyjna odniosła się do propozycji Andrzeja Dudy w mediach społecznościowych.
Share
Kaja Godek reaguje na deklarację prezydenta Andrzeja Dudy
Kaja Godek reaguje na deklarację prezydenta Andrzeja DudyŹródło: Getty Images, Fot: Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto
d4cgzc0

"Zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu noweli ustawy o planowaniu rodziny, który uwzględniając wskazania TK przewiduje wprowadzenie nowej przesłanki przywracającej możliwość przerwania ciąży jedynie w przypadku wystąpienia tzw. wad letalnych" - przekazał w piątkowym oświadczeniu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że po uchwaleniu tej ustawy w polskim prawie nadal będą występować trzy przesłanki legalnego usunięcia ciąży: z powodu zagrożenia życia i zdrowia matki, z powodu gwałtu lub kazirodztwa oraz z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu, które prowadzi do śmierci dziecka.

"Prezydent, który przysięgał, że będzie bronił Konstytucji, właśnie zapowiedział złożenie ustawy, która ma obalić wyrok Trybunału Konstytucyjnego" - napisała na Facebooku Kaja Godek, na tym samym profilu, na którym wcześniej informowała o zmianie miejsca zamieszkania w związku z protestami.

d4cgzc0

Aborcja. Elżbieta Jakubiak: prezydent Andrzej Duda musi wybrać stronę sporu w PiS

"Eugenika to eugenika, niezależnie od tego, czy dziecko cierpi na wadę lekką czy ciężką" - napisał Godek w reakcji na deklarację Andrzeja Dudy.

"Hańba, Panie Prezydencie!" - dodała.

d4cgzc0

Aborcja w Polsce. Prezydent przygotuje ustawę. Jest poparcie Gowina

Prezydent Andrzej Duda przygotuje ustawowe rozwiązanie zawężające interpretację TK ws. tzw. przesłanki embriopatologicznej. Tym samym potwierdziły się informacje Wirtualnej Polski. - Porozumienie popiera inicjatywę Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie zmiany ustawy o ochronie życia - przekazał Wirtualnej Polsce wicepremier Jarosław Gowin.

W ujawnionych przez Wirtualną Polskę propozycjach dotyczących prawa aborcyjnego Porozumienie zawarło m.in. zapisy, które "precyzyjnie i jednoznacznie chronią dzieci z zespołem Downa". Jednocześnie mają one uwzględniać "prawo do decyzji matki w skrajnych i bardzo rzadkich przypadkach nieuleczalnych wad letalnych dziecka, skazującymi je na śmierć w trakcie ciąży lub niedługo po urodzeniu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cgzc0

Podziel się opinią

Share
d4cgzc0
d4cgzc0
Więcej tematów