Trwa ładowanie...

Kadyrow zupełnie "odleciał". Czeczeński watażka naprawdę to powiedział

Ramzan Kadyrow obrał sobie za cel kanclerza Niemiec. "Scholz zachowuje się jak schizofrenik" - grzmi czeczeński watażka. Kadyrow stwierdził także, że jego zdaniem "Rosja konfrontuje się teraz z NATO, a nie z Ukrainą".

Share
Kadyrow twierdzi, że Rosja mierzy się teraz z NATO, a nie z Ukrainą Kadyrow twierdzi, że Rosja mierzy się teraz z NATO, a nie z Ukrainą Źródło: FORUM, fot: CHINGIS KONDAROV
dafk1hj

Kadyrow wziął udział w konferencji "Nowe Horyzonty", jak donoszą czeczeńskie media. Jak informują, głównym tematem wydarzenia mają być "nowe perspektywy, które otwierają się przed Rosją".

Lider Czeczenów wykorzystał udział w wydarzeniu do wygłoszenia tezy na temat wojny w Ukrainie. - Dziś nie walczymy z Ukrainą i banderowcami. Jesteśmy w stanie wojny z NATO - stwierdził Kadyrow, wzywając obywateli Rosji, do "mobilizacji", która miałaby zastąpić tradycyjną mobilizację wojskową.

Kadyrow wysłał do Ukrainy oddziały podległych mu wojsk czeczeńskich, które mają uczestniczyć w działaniach wojennych praktycznie od pierwszych dni inwazji.

dafk1hj

- Często zadaje mi się pytanie: czy to prawda, że będzie mobilizacja? A ja odpowiadam: nikt nie powinien ogłaszać mobilizacji. Wszyscy powinniśmy się zmobilizować, stanąć wokół naszego prezydenta i zapewnić bezpieczeństwo naszemu państwu - powiedział Kadyrow.

Kadyrow uderza w Scholza

Jednocześnie czeczeński przywódca uderzył w Olafa Scholza, który jego zdaniem "zachowuje się jak schizofrenik", a nie jak "przywódca państwa". - Scholza nie interesują reguły światowe - dodał Kadyrow.

"Nowe Horyzonty" przyciągają wielu czołowych rosyjskich polityków z Siergiejem Ławrowem i Ramzanem Kadyrowem na czele. Wśród uczestników znajduje się również rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow.

dafk1hj

Zobacz też: Reakcja Rosji na zamiary Finlandii. Ekspert o straszeniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dafk1hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dafk1hj
dafk1hj
Więcej tematów