Trwa ładowanie...

Ziobro do dymisji? Rozmowy Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej

Kryzys w koalicji Zjednoczonej Prawicy trwa, a z medialnych deklaracji wynika, że główne rozstrzygnięcia zapadną w tym tygodniu. Zanim dojdzie do rozmów z Porozumieniem i Solidarną Polską w poniedziałek politycy Prawa i Sprawiedliwości spotykają się we własnym gronie.
Share
Kaczyński wymieni Ziobrę w rządzie? Rozmowy na Nowogrodzkiej
Kaczyński wymieni Ziobrę w rządzie? Rozmowy na NowogrodzkiejŹródło: East News, Fot: Jacek Dominski, REPORTER
d1ju116

Najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkają się w poniedziałek o godz. 13 - - powiedział w TVN24 Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. Władze PiS mają podjąć decyzje w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski.

- Jeden z mniejszych koalicjantów chce mieć wpływ na całość działań, a do tego staje się nieprzewidywalny - tak Dworczyk opisał ostatnie działania partii Zbigniewa Ziobry.

Dworczyk stwierdził też, że "trudno toczyć dyskusje o sprawy programowe, kiedy koalicjanci nagle zmieniają front". - W ostatnim czasie nasi partnerzy nie postępowali fair - powiedział szef KPRM.

d1ju116

Zobacz też: Zaskakujące słowa Renaty Beger. "Uwielbiam takich ludzi"

Z zapowiedzi z obozu partii Jarosława Kaczyńskiego wynika, że na spotkaniu zapaść ma decyzja w sprawie przyszłości ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Rozstrzygnięć jeszcze nie ma, ale są już pierwsi kandydaci na giełdzie nazwisk następcy, a wśród nich m.in. Przemysław Czarnek.

d1ju116

Ziobro do dymisji? Rozmowy Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej

Nie jest wykluczone, że władze PiS zajmą się również kwestią 15 posłów partii, którzy zostali zawieszeni w prawach członka za głosowanie przeciw ustawie dotyczącej zwierząt. W tej grupie jest minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Michał Dworczyk apelował, aby poczekać do popołudnia z komentarzami ws. przyszłości koalicji. - Prezes PiS mógłby odegrać pozytywną stabilizującą rolę w ramach rządu i Zjednoczonej Prawicy - powiedział z kolei polityk PiS, pytany przez Konrada Piaseckiego, czy możliwe jest wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Marszałek województwa chce usunąć koalicjantów PiS

Tarcia między PiS i koalicjantami widać również w polityce poza Warszawą. Marszałek województwa podkarpackiego złożył wniosek formalny o usunięcie członków Solidarnej Polski z zarządu województwa.

d1ju116

Podkarpacie obok Małopolski uważane jest za jeden z mateczników Solidarnej Polski.

Najnowszy sondaż dla WP. Koalicjanci bez PiS na samym końcu

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy wybuchł po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy o ochronie zwierząt oraz po debacie o projekcie ustawy dotyczącej odpowiedzialności urzędników.

W negocjacjach z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą niekwestionowaną przewagę Jarosławowi Kaczyńskiemu dają wyniki badań. W najnowszym sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry otrzymała 1,5 proc. wskazań, a Porozumienie Jarosława Gowina - 1,2 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ju116

Podziel się opinią

Share
d1ju116
d1ju116
Więcej tematów