Trwa ładowanie...
d1c90r3

Kaczyński obiecał szybką zmianę lex Szyszko. Nie udało się przez posłów PiS

Prezes PiS Jarosław Kaczyński publicznie obiecywał, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawa dotycząca wycinki drzew zostanie naprawiona. W czwartek posłowie zakończyli jednak pracę, a ustawy nie udało się nowelizować. - PO złożyła wniosek o dwutygodniową przerwę w obradach. Proszę ich pytać - mówi Wirtualnej Polsce Wojciech Skurkiewicz z PiS. Tyle że posłowie PiS sami zagłosowali za przełożeniem posiedzenia w sprawie zmiany kontrowersyjnych przepisów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kaczyński obiecał szybką zmianę lex Szyszko. Nie udało się przez posłów PiS
(Forum, Fot: Adam Chełstowski)
d1c90r3

Po krytyce przepisów, które pozwalają na wycinkę drzew na prywatnych posesjach Jarosław Kaczyński kilkukrotnie publicznie zapowiadał, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu niefortunne prawo zostanie zmienione.

- Ten błąd zostanie naprawiony. W najbliższych dniach, na najbliższym posiedzeniu Sejmu można tę sprawę podjąć i jeśli Senat się do tego przychyli, załatwić – mówił prezes PiS 28 lutego. 13 marca powtórzył: - Sądzę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie uchwalona nowelizacja o ochronie przyrody dotycząca wycinki drzew. W tej sprawie będę bardzo zdecydowany - podkreślił.

To „najbliższe posiedzenie Sejmu” zakończyło się w czwartek. Do zapowiadanej przez Kaczyńskiego nowelizacji jednak nie doszło. Przyczynili się do tego posłowie PiS. Na posiedzeniu komisji ochrony środowiska, która zajmowała się projektem lex Szyszko polityk PO Bogusław Sonik złożył wniosek o przerwę. A przedstawiciele PiS ją… poparli. - Były duże wątpliwości w sprawie niektórych przepisów. PiS chce naprawić lex Szyszko jeszcze gorszym projektem, dlatego by dać czas na analizę, zdecydowaliśmy o przerwie - mówi Stanisław Gawłowski z PO, szef komisji ochrony środowiska.

d1c90r3

Teraz winę za to, że Sejm dopiero za dwa tygodnie zajmie się naprawieniem lex Szyszko, PiS zrzuca na PO. - Proszę ich pytać. To oni wnosili o przerwę. My chcieliśmy pracować. To kuriozalna sytuacja. Opozycja chce zmieniać prawo, a urządza totalna obstrukcję - mówi Wojciech Skurkiewicz. PiS sam się jednak do tego przyczyniło, głosując za przerwą.

Do Sejmu projekt nowelizacji autorstwa PiS trafił w ubiegły piątek. Zakłada on, że na prywatnych posesjach nadal będzie można wycinać drzewa bez występowania o pozwolenie, ale przez pięć lat właściciel działki nie będzie mógł jej sprzedać.

d1c90r3

Podziel się opinią

Share
d1c90r3
d1c90r3
Więcej tematów