Trwa ładowanie...

Kaczyński komentuje zmiany w ścisłym kierownictwie PiS

• Zmiany w ścisłym kierownictwie PiS

• Jarosław Kaczyński: wybrano tych, których należało wybrać

Share
Kaczyński komentuje zmiany w ścisłym kierownictwie PiS
Źródło: PAP, fot: Stanisław Rozpędzik
d3pujfw

Wiceszefami partii zostali Joachim Brudziński, Beata Szydło, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Mariusz Kamiński oraz Adam Lipiński. Jak powiedział na konferencji prasowej prezes partii Jarosław Kaczyński, "Rada Polityczna PiS wybrała tych, których należało wybrać".

Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego PiS został Joachim Brudziński. Sekretarzem Rady politycznej PiS - Krzysztof Sobolewski. Na członków Komisji Etyki partii wybrano Elżbietę Witek, Ewę Tomaszewską, Andrzeja Adamczyka, Marka Asta, Stanisława Karczewskiego i Zdzisława Pupę. Skarbnikiem ugrupowania została Teresa Schubert.

Kaczyński ocenił na konferencji prasowej po posiedzeniu, że "wybory (...) zakończyły się sukcesem". "Wszyscy zgłoszeni kandydaci przeszli, różnice w wynikach oczywiście były, ale nie miały charakteru, które można by określić jako różnice o charakterze politycznym" - powiedział prezes PiS.

d3pujfw

- Krótko mówiąc mamy do czynienia z nowym kierownictwem, ale to jest kierownictwo w wielkiej mierze kontynuacyjne. Kierownictwo z poprzedniej kadencji odniosło wielki sukces - zwycięstwo wyborcze, najpierw w wyborach samorządowych, później prezydenckich, wreszcie parlamentarnych - powiedział Kaczyński.

- Nie było powodów do jakichś szerszych zmian, chociaż pewne uzupełnienia nastąpiły. Z osób powszechnie znanych weszli w skład kierownictwa partii panowie wicepremierzy (Mateusz) Morawiecki i (Piotr) Gliński, weszła też bardzo zasłużona działaczka naszej partii, ale przede wszystkim klubów "Gazety Polskiej", bardzo zasłużona w tym wszystkim co wiąże się z uczczeniem tych, którzy zginęli w Smoleńsku (Anita Czerwińska - PAP) i wreszcie, to było oczywiste, weszła też bardzo zasłużona dla naszej partii rzecznik naszej partii (...) pani poseł Beata Mazurek - powiedział Kaczyński.

Rada Polityczna PiS

W niedzielę przed południem w Warszawie zebrała się Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości.

Do kompetencji Rady należy wybór i odwoływanie, na wniosek prezesa PiS, m.in. wiceprezesów PiS, przewodniczącego Komitetu Wykonawczego, skarbnika PiS, a także członków Komitetu Politycznego.

d3pujfw

Podziel się opinią

Share
d3pujfw
d3pujfw
Więcej tematów