Trwa ładowanie...

Kaczyński: demokracja zagrożona? Śmiechu warte

• Pierwsza prasowa rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim po wyborach

• "Mówienie, że demokracja jest zagrożona jest (...) śmiechu warte"

Share
Kaczyński: demokracja zagrożona? Śmiechu warte
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4clbpl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapowiedział, że Polska nie zejdzie z przyjętej drogi i nie ugnie się przed naciskiem Komisji Europejskiej. - Mówienie, że dzisiaj w Polsce demokracja jest zagrożona jest łagodnie mówiąc śmiechu warte - powiedział.

Prezes PiS uważa, że "taki stan Polski, jaki był przez ostatnie 8 lat dla wielu sił w Europie jest stanem optymalnym". Jak mówi, stąd "nacisk różnych polskich grup, które mają kontakty europejskie".

Jak powiedział, naciskami "w najmniejszym stopniu nie ma sensu się przejmować". Polska - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - powinna "iść swoją drogą"

d4clbpl

- Mówienie, że dzisiaj w Polsce demokracja jest zagrożona jest łagodnie mówiąc śmiechu warte - uważa prezes PiS. Jako przykład podaje samorządy wojewódzkie, które - jak dodał - w 15 na 16 przypadków "są w rękach opozycji".

O tym, że nie ma ograniczeń w mediach świadczy - zdaniem Jarosława Kaczyńskiego - to, "ile razy byliśmy obrażani i krytykowani, a czasami nawet niezapraszani". Jego zdaniem w Sejmie "opozycja jest traktowana dużo uprzejmiej niż wtedy, kiedy PiS był w opozycji".

d4clbpl

Podziel się opinią

Share
d4clbpl
d4clbpl
Więcej tematów