Trwa ładowanie...
d32o8pi

Kaczyński: Byliśmy z bratem kontynuatorami myśli Piłsudskiego

List prezesa PiS był jednym z elementów koncertu z okazji 150. urodzin Piłsudskiego. Padło w nim wiele porównań do byłego naczelnika państwa oraz polityki samego Jarosława Kaczyńskiego i jego brata. "Przejęcie władzy siłą, jest nie do zaakceptowania" - stwierdził.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński podczas jednej z miesięcznic
Jarosław Kaczyński podczas jednej z miesięcznic (ONS.pl, Fot: Jerzy Dabrowski)
d32o8pi

Jarosław Kaczyński napisał list do uczestników koncertu 150. urodzin Józefa Piłsudskiego w Teatrze Palladium. "Uważaliśmy się - w jakiejś mierze, rzecz jasna, w zasadniczo odmiennych warunkach - za kontynuatorów jego myśli" - pisze prezes PiS. "Były między nami pewne różnice, ale zawsze było dla nas najważniejsze myślenie polityczne w kategoriach państwowych" - dodaje.

Wspomina także, że Marszałkowi udało się zjednoczyć wszystkie partie pro niepodległościowe, co doprowadziło do odzyskania niepodległości w takich granicach - jak podaje portal dziennik.pl powołując się na PAP.

Lider Prawa i Sprawiedliwości napisał również o kwestii walki o granice II RP z dzisiejszego punktu widzenia. "Przejęcie władzy siłą, doprowadzenie państwa na skraj wojny domowej, jest nie do zaakceptowania" - uważa.

d32o8pi

Zobacz również: Podsumowanie dwóch lat rządów PiS

Kaczyński przypomniał też myśli swojego zmarłego brata. "Lech podkreślał, że Józef Piłsudski początkowo wierzył w demokrację, o czym świadczy bardzo szybkie zarządzenie pierwszych wyborów, że nie był dyktatorem" - stwierdził prezes PiS.

"Rządy obozu sanacyjnego nie były oparte wyłącznie na sile, co było cechą życia politycznego wielu ówczesnych państw europejskich" - zakończył zaznaczając, że ten okres życia Marszałka "miał pewne zastrzeżenia".

d32o8pi

Podziel się opinią

Share
d32o8pi
d32o8pi
Więcej tematów