Trwa ładowanie...
d1zq9ox

Julia Przyłębska nie stawi się w Sejmie. Biuro prasowe TK wydało oświadczenie

Julia Przyłębska nie przyjedzie na wtorkowe posiedzenie komisji sejmowych - przekazało biuro prasowe TK. Prezes Trybunału Konstytucyjnego nie zamierza także brać udziału w posiedzeniu plenarnym izby niższej parlamentu. To nie pierwsza taka decyzja prezes Przyłębskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego) - zdj. arch.
Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego) - zdj. arch. (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News)
d1zq9ox

We wtorek połączone komisje sejmowe: ustawodawcza oraz sprawiedliwości i praw człowieka zapoznają się z "informacją o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2018 roku". Informacja oraz opinia komisji zostanie przedstawiona na sali plenarnej w środę podczas rozpoczynającego się 5. posiedzenia Sejmu.

Biuro prasowe TK poinformowało w poniedziałek, że prezes Julia Przyłębska nie weźmie udziału w żadnym z tych dwóch terminów. Według TK prawniczka "wypełniła ustawowy obowiązek", przedkładając Sejmowi w grudniu 2019 r. informację dotyczącą działalności TK w 2018 r., również w formie elektronicznej. Dodano przy tym, że nad informacją nie przeprowadza się głosowania.

d1zq9ox

To nie pierwsza nieobecność Julii Przyłębskiej w parlamencie. W zeszłym tygodniu prezes TK nie wzięła udziału w czwartkowym posiedzeniu senackiej komisji ustawodawczej, które miało dotyczyć działalności Trybunału w 2018 roku. Przewodniczący komisji Krzysztof Kwiatkowski uznał, że można to odczytywać jako "brak pewnych standardów i deprecjonowanie Senatu".

W wywiadzie dla TVP Info Przyłębska stwierdziła, że celowo nie stawiła się na Wiejskiej, ponieważ "chroni Trybunał Konstytucyjny przed atakami i podważaniem jego wiarygodności". - Absolutnie nie godzę się na to, aby Sejm i Senat były miejscem, w którym następuje nieuzasadniony atak na prezesa i sędziów TK - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl

d1zq9ox

Zobacz też: Beata Mazurek skrytykowała PO. Małgorzata Kidawa-Błońska jej odpowiedziała

d1zq9ox

Podziel się opinią

Share

d1zq9ox

d1zq9ox
Więcej tematów