Trwa ładowanie...

Jolanta Szczepańska została nowym prezesem wrocławskiego MPK

Rafał Dutkiewicz przedstawił nowego prezesa wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Władysława Smyka, który zrezygnował ze stanowiska na początku grudnia, zastąpi Jolanta Szczepańska.
Share
Jolanta Szczepańska została nowym prezesem wrocławskiego MPK
Źródło: Materiały prasowe
d1tsmqz

Dzisiaj na konferencji prasowej prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz, przedstawił nowego prezesa MPK - została nim Jolanta Szczepańska, dotychczasowa dyrektor Biura Funduszu Spójności, działającego w Departamencie Infrastruktury i Gospodarki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. W przeszłości Szczepańska zajmowała także stanowisko w zarządzie spółki miejskiej Wrocławski Park Wodny.

- Cieszę się, że Jola zechciała przyjąć naszą propozycję. Była pierwszą osobą we Wrocławiu, która zajmowała się unijnymi finansami, współpracowała z Bankiem Światowym. To świetny menadżer, który ma doświadczenie w wielu dużych projektach i w pracy z licznymi zespołami - mówił prezydent stolicy Dolnego Śląska.

Sama Szczepańska mówi, że propozycję pełnienia funkcji prezesa MPK otrzymała wczoraj, jednak nie zastanawiała się długo nad odpowiedzią. Zamierza we wrocławskim przedsiębiorstwie przeprowadzić audyt, a następnie - postawić zdecydowanie na inwestycje. Nowa szefowa MPK pracę rozpocznie 15 stycznia.

d1tsmqz

W sprawie sytuacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji odbyła się w poniedziałek nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej zwołana przez radnych opozycji. Dotychczasowy prezes MPK, Władysław Smyk, na początku grudnia bieżącego roku złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Oficjalnym powodem do podjęcia takiej decyzji miały być nowe wyzwania zawodowe. Od dłuższego czasu jednak dymisji Smyka domagali się związkowcy.

Podczas wtorkowej konferencji Rafał Dutkiewicz powiedział również, że nie planuje zmian w składzie czwórki wiceprezydentów. Na stanowiskach pozostaną Wojciech Adamski, Maciej Bluj, Adam Grehl i Anna Szarycz.

d1tsmqz

Podziel się opinią

Share
d1tsmqz
d1tsmqz
Więcej tematów