Trwa ładowanie...
dnuhuof

Joanna Scheuring-Wielgus chce usunięcia pomnika ks. Jankowskiego. "Zasługi dla kraju niczego nie wymazują"

Ks. Henryk Jankowski został pośmiertnie oskarżony przez swoją ofiarę o molestowanie seksualne. Wspomnienia dotyczące duchownego zostały opublikowane w gazecie i wywołały skandal. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus chce, by z Gdańska zniknął jego pomnik.
Share
Joanna Scheuring Wielgus skierowała pismo do prezydenta Gdańska ws. pomnika ks. Henryka Jankowskiego
Joanna Scheuring Wielgus skierowała pismo do prezydenta Gdańska ws. pomnika ks. Henryka JankowskiegoŹródło: PAP, Fot: Adam Warżawa
dnuhuof

"Tekst 'Dużego Formatu' o ks. Jankowskim jest porażający. Zwracam się do Pawła Adamowicza o pilne zajęcie stanowiska w tej kwestii i doprowadzenie do usunięcia pomnika. Molestowanie dzieci, zmuszanie ich do czynności seksualnych i łamanie im życia u samych jego początków to zbrodnia!" - napisała na Twitterze Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka partii Teraz! skierowała do prezydenta Gdańska pismo, w którym zażądała reakcji na ujawnione w "Dużym Formacie" wyznanie. Barbara Borowiecka opowiedziała dziennikarce o molestowaniu, którego lata temu miał dopuszczać się wobec niej oraz innych dzieci ks. Henryk Jankowski.

"Czy osoba oskarżana o pedofilię, znana z antysemickich wypowiedzi i lubująca się w przepychu nieprzystojącym duchownemu, to dobra wizytówka Gdańska?" - pyta Scheuring-Wielgus. Posłanka zaznaczyła, że w jej opinii "ani w Gdańsku, ani w żadnym miejscu taki człowiek nie zasłużył sobie na upamiętnienie w postaci pomników czy placów".

dnuhuof

"Molestowanie dzieci, zmuszanie ich do czynności seksualnych i łamanie im życia u samych jego początków to zbrodnia. W pedofilii nie ma żadnych środków łagodzących. Zasługi dla kraju niczego nie wymazują" - zaznaczyła Joanna Scheuring-Wielgus.

Zobacz także: Miasto murem podzielone. Naprzeciw siebie stoją Polacy i Romowie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dnuhuof

Podziel się opinią

Share
dnuhuof
dnuhuof
Więcej tematów