Trwa ładowanie...

Joanna Sadzik wraca na stanowisko prezesa Wiosny. "Wracamy mądrzejsi"

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wiosna odwołało ze stanowiska prezesa ks. Grzegorza Babiarza i przywróciło na nie Joannę Sadzik. Przewodnicząca organizacji została odwołana z tej funkcji 4 lutego.

Joanna Sadzik wraca na stanowisko prezesa Wiosny. "Wracamy mądrzejsi"Źródło: East News
d2ydwkj
d2ydwkj

Pracownicy Wiosny kilka dni temu wystosowali list do Walnego Zgromadzenia, w którym pisali, że są zaniepokojeni sytuacją w Stowarzyszeniu. Podkreślili, że decyzja o odwołaniu Sadzik jest dla nich niezrozumiała.

Wówczas nikt ze Stowarzyszenia Wiosna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego Sadzik została usunięta ze stanowiska. Wniosek o jej odwołanie przegłosowano na samym początku walnego zgromadzenia, nie podając przy tym żadnego uzasadnienia. Na tym samym posiedzeniu wybrano nowego prezesa zarządu Wiosny: ks. Grzegorza Babiarza. Jak podają media, jest on bliskim znajomym ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia Wiosna w latach 2001-2018. Ks. Stryczek zrezygnował z funkcji po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia wskazujące na mobbing w stowarzyszeniu. Sprawą zajmuje się prokuratura, przesłuchiwani są kolejni świadkowie.

Podczas zgromadzenia wybrano również skład zarządu stowarzyszenia. W głosowaniu potwierdzono mandat członków zarządu Dominiki Langer-Gniłka oraz Anny Wilczyńskiej, a także ponownie włączono w jego skład Jakuba Marczyńskiego. Wybrano również przewodniczącego komisji rewizyjnej. Tę funkcję będzie pełnił Paweł Mazur. Przypomnijmy, że w środę, zarząd stowarzyszenia organizującego akcję Szlachetna Paczka podał się do dymisji w geście solidarności z odwołaną z funkcji prezesa Joanną Sadzik.

Zobacz także: Nowy ruch Tuska do cios dla Schetyny. Tak twierdzą posłowie

Zarząd Wiosny wydał również oświadczenie, w którym podkreślił, że zależy mu na "demokratyzacji" Walnego Zgromadzenia. "Wiosna przestała być stowarzyszeniem jednej, kilkunastu czy nawet kilkuset osób. Jest dziś ruchem społecznym" - czytamy. W piśmie zapowiada zmianę, "która pozwoli współdecydować o stowarzyszeniu wszystkim grupom, dla których Wiosna jest ważna i które mają realny wkład w jej działanie". W skład Walnego Zgromadzenia mają wejść wolontariusze, pracownicy oraz eksperci Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. "Z kryzysu wychodzimy mądrzejsi i silniejsi" - pisze zarząd Wiosny.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ydwkj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ydwkj
Więcej tematów