WP

Joanna Sadzik wraca na stanowisko prezesa Wiosny. "Wracamy mądrzejsi"

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Wiosna odwołało ze stanowiska prezesa ks. Grzegorza Babiarza i przywróciło na nie Joannę Sadzik. Przewodnicząca organizacji została odwołana z tej funkcji 4 lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Sadzik ponownie będzie prezesem Stowarzyszenia Wiosna
Joanna Sadzik ponownie będzie prezesem Stowarzyszenia Wiosna (East News)
WP

Pracownicy Wiosny kilka dni temu wystosowali list do Walnego Zgromadzenia, w którym pisali, że są zaniepokojeni sytuacją w Stowarzyszeniu. Podkreślili, że decyzja o odwołaniu Sadzik jest dla nich niezrozumiała.

Wówczas nikt ze Stowarzyszenia Wiosna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego Sadzik została usunięta ze stanowiska. Wniosek o jej odwołanie przegłosowano na samym początku walnego zgromadzenia, nie podając przy tym żadnego uzasadnienia. Na tym samym posiedzeniu wybrano nowego prezesa zarządu Wiosny: ks. Grzegorza Babiarza. Jak podają media, jest on bliskim znajomym ks. Jacka Stryczka, prezesa Stowarzyszenia Wiosna w latach 2001-2018. Ks. Stryczek zrezygnował z funkcji po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia wskazujące na mobbing w stowarzyszeniu. Sprawą zajmuje się prokuratura, przesłuchiwani są kolejni świadkowie.

Podczas zgromadzenia wybrano również skład zarządu stowarzyszenia. W głosowaniu potwierdzono mandat członków zarządu Dominiki Langer-Gniłka oraz Anny Wilczyńskiej, a także ponownie włączono w jego skład Jakuba Marczyńskiego. Wybrano również przewodniczącego komisji rewizyjnej. Tę funkcję będzie pełnił Paweł Mazur. Przypomnijmy, że w środę, zarząd stowarzyszenia organizującego akcję Szlachetna Paczka podał się do dymisji w geście solidarności z odwołaną z funkcji prezesa Joanną Sadzik.

WP

Zobacz także: Nowy ruch Tuska do cios dla Schetyny. Tak twierdzą posłowie

Zarząd Wiosny wydał również oświadczenie, w którym podkreślił, że zależy mu na "demokratyzacji" Walnego Zgromadzenia. "Wiosna przestała być stowarzyszeniem jednej, kilkunastu czy nawet kilkuset osób. Jest dziś ruchem społecznym" - czytamy. W piśmie zapowiada zmianę, "która pozwoli współdecydować o stowarzyszeniu wszystkim grupom, dla których Wiosna jest ważna i które mają realny wkład w jej działanie". W skład Walnego Zgromadzenia mają wejść wolontariusze, pracownicy oraz eksperci Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. "Z kryzysu wychodzimy mądrzejsi i silniejsi" - pisze zarząd Wiosny.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP