Trwa ładowanie...

Joanna Mucha o słowach Donalda Tuska. "Mam wrażenie, że Macierewicz wykonuje jakieś polecenia"

- Donald Tusk bardzo rzadko używa takich słów, jak alarm – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha. Jej zdaniem działania ministra obrony Antoniego Macierewicza są spójne z polityką Rosji.

Share
Joanna Mucha o słowach Donalda Tuska. "Mam wrażenie, że Macierewicz wykonuje jakieś polecenia"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Kamila Pitucha
d3hnueo

Ostry wpis Donalda Tuska z niedzieli wywołał falę komentarzy. "Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" – stwierdził na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej.

Słowa Donalda Tuska spotkały się ze stanowczą reakcją polityków PiS. Beata Szydło określiła je jako atak na Polskę, Stanisław Karczewski nazwał "waleniem głową w mur". W obronę przewodniczącego Rady Europejskiej wziął Lech Wałesa.

Zobacz też "Moja strona. Bitwa redaktorów": Tusk ma obowiązek chronić Unię Europejską

Joanna Mucha w TOK FM odniosła się do wpisu Donalda Tuska na Twitterze mówiąc, że podpisuje się tymi słowami. - Czasem z dystansu lepiej widać różne rzeczy, dużo łatwiej można wychwycić niuanse. Znam Donalda Tuska i wiem, że on bardzo rzadko używa słów takich, jak alarm – powiedziała posłanka PO.

d3hnueo

- Jeśli popatrzymy na to, co robi Antoni Macierewicz, to ma się wrażenie, że wręcz wykonuje jakieś polecenia. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. To jest absolutnie spójna polityka z tym, co chce osiągnąć, uzyskać Kreml – mówiła Joanna Mucha. Dodał, że przewodniczący Rady Europejskiej na pewno ma dostęp do analiz dotyczących wypływu Kremla, więc warto poświęcić im dużo uwagi.

d3hnueo

Podziel się opinią

Share
d3hnueo
d3hnueo
Więcej tematów