Trwa ładowanie...

Joanna Lichocka tak bardzo zła na Emmanuela Macrona, że.. przestaje kupować francuskie sery. Internauci mają ubaw

Jak można okazać brak sympatii? Pomysł na to ma posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Widocznie bardzo nie podoba jej się sposób, w jaki prezydent Francji Emmanuel Macron wypowiada się o Polsce, bo postanowiła bojkotować francuskie... sery.

Share
Joanna Lichocka tak bardzo zła na Emmanuela Macrona, że.. przestaje kupować francuskie sery. Internauci mają ubawŹródło: WP.PL
d11poel

- No cóż, nie kupiłam dziś francuskich serów - napisała Lichocka na swoim twitterowym profilu. Internauci nie musieli zastanawiać się, skąd takie zachowanie posłanki. Ta bowiem od razu zaznaczyła, że prezydent Francji Emmanuel Macron nie dał jej wyboru.

Co więcej, przyznała, że nie był to jedynie jednorazowy bojkot. - Jutro raczej też nie kupię - dodała.

Czym Emmanuel Macron sobie na to zasłużył? Przypomnijmy, że prezydent Francji zaatakował polski rząd. - Europa jest regionem stworzonym w oparciu o wartości, relacje oparte na demokracji i swobodach obywatelskich, z którymi Polska obecnie weszła w spór - powiedział. Dodał, że Polacy "zasługują na coś lepszego" niż odmowa poszukiwania kompromisu przez rząd Beaty Szydło.

d11poel

Na tweeta Lichockiej zareagowali internauci. Mieli inne sposoby na wyrażenie niechęci wobec Macrona.

Twitter
Źródło: Twitter

Część z użytkowników Twittera nie powstrzymywała się od ironizowania i żartów.

Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter
Twitter
Źródło: Twitter

Lichocka nie poprzestała na jednym poście. - Po wpisie, że nie mam ochoty kupować francuskich produktów sporo wpisów wasali z mediów. "Ja kupuję! Patrzcie, jestem grzeczny!". Brr. (...) W sprawie sporu z panem Macronem wasale zachowują się tak jak zawsze, choć ostentacja poraża - napisała.

Nie tylko Lichocka

Negatywnych emocji wobec Macrona nie kryła też m.in. Krystyna Pawłowicz. - Za pogardę wobec demokratycznej, wolnej Polski i dla wyborów Polaków były urzędnik byłego prezydenta Hollanda - niedojrzały narcyz Macron, chce bardzo zasłużyć na niemieckie pochwały i uznanie go za te antypolskie arogancje za silnego, właściwego, równego kanclerz Merkel współnadzorcę Europy – napisała na swoim oficjalnym profilu na Facebooku posłanka PiS.

Obejrzyj też: Spięcie pomiędzy Szydło a Macronem

Prezydentowi Francji odpowiedziała też sama premier Beata Szydło. - Być może jego aroganckie wypowiedzi wynikają z braku doświadczenia i obycia politycznego, co ze zrozumieniem odnotowuję, ale oczekuję, iż szybko nadrobi te braki i będzie w przyszłości bardziej powściągliwy - stwierdziła.

Źródło: Twitter/WP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d11poel

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11poel
d11poel
Więcej tematów