Trwa ładowanie...

Joanna Kopcińska będzie rzecznikiem rządu. Premier ogłosi to jeszcze dzisiaj

Posłanka PiS Joanna Kopcińska zostanie nowym rzecznikiem rządu - wynika z nieoficjalnych informacji money.pl. Jeszcze dziś po południu Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przekaże tę informację. Stanie się to o 16.30. Podczas konferencji mają paść też informacje o innych zmianach w KPRM.

Joanna Kopcińska będzie rzecznikiem rządu. Premier ogłosi to jeszcze dzisiajŹródło: Forum
dvg7pqb
dvg7pqb

Od kilku dni w mediach pojawiały się informacje, że Mateusz Morawiecki - nowy premier i szef dwóch resortów - szuka nowego rzecznika. A konkretnie rzeczniczki. I właśnie znalazł. Jak wynika z nieoficjalnych informacji money.pl będzie to Joanna Kopcińska, posłanka partii. Informacja będzie potwierdzona na konferencji jeszcze w poniedziałek. W KPRM wydarzenie zaplanowane jest na godzinę 16.30. Kancelaria już rozsyła zaproszenia dla dziennikarzy.

Kim jest Kopcińska? Przygodę w polityce zaczynała od Platformy Obywatelskiej. Startowała z list tej partii w wyborach samorządowych w 2010 roku. Ostatecznie rok później trafiła do rady miejskiej. W 2013 roku została wykluczona z Platformy. W tym samym czasie głosami opozycji w radzie miejskiej stała się jej przewodniczącą.

W 2014 roku była kandydatką Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich w Łodzi. Zdobyła 49 tys. głosów, czyli nieco ponad 22 proc. Z list PiS wystartowała w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

Jest członkiem Komisji Zdrowia oraz komisji śledczej ds. zbadania afery Amber Gold.

Joanna Kopcińska zastąpi na stanowisku rzeczniczki Elżbietę Witek. W poniedziałek prezydent poinformował, że odwołał Witek ze stanowiska na prośbę premiera.

dvg7pqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvg7pqb
Więcej tematów