Trwa ładowanie...

Joanna Augustynowska o Petru: zostawiłam dzieci w domu, a lider wyskoczył na Maderę

- W Nowoczesnej moje wyobrażenia o polityce zasadniczo rozminęły się z rzeczywistością. Chciałam naprawiać Polskę, ale tematy, którymi się w partii zajmowałam, czyli polityka społeczna i senioralna, nikogo tam nie obchodziły – powiedziała posłanka Joanna Augustynowska, która niedawna przeszła z Nowoczesnej do PO.

Joanna Augustynowska o Petru: zostawiłam dzieci w domu, a lider wyskoczył na MaderęŹródło: Forum, fot: Bartłomiej Kudowicz
d2nawdz
d2nawdz

Ostatnie tygodnie to nie najlepszy okres dla ugrupowania Ryszarda Petru. Szeregi Nowoczesnej opuścili posłowie Michał Stasiński, Joanna Augustynowska, Grzegorz Furgo i Marta Golbik.

Według Augustynowskiej, z którą rozmawiali dziennikarze "Wprost", Nowoczesna to partia bez struktur, wizji dokąd zmierza i pieniędzy na działalność, a demokracja jest w niej umowna. – Wybory na przewodniczącego partii i klubu wyglądały tak, że Ryszard powiedział: „słuchajcie, liderem będę ja, OK? – mówi Augustynowska. Posłanka twierdzi, że Ryszarda Petru nie interesuje praca w Sejmie. Jeżeli pojawiał się na jakichś debatach, to tylko po to, żeby się pokazać mediom. Augustynowska, która zajmowała się tematami społecznymi i senioralnymi twierdzi, że w jej byłej partii te tematy nikogo nie interesowały.

- Gdy marszałek Sejmu Marek Kuchciński odwołał parlament seniorów, byłam wzburzona – opowiada posłanka. – Poszłam do klubu i mówię: „słuchajcie trzeba zorganizować konferencję prasową. Powiedzmy, że się nie godzimy na to, żeby wyrzuca seniorów z Sejmu”. Usłyszałam: „nie, to się nie przebije”.

d2nawdz

"Sama zostawiłam dzieci, żeby jechać do Sejmu, a lider wyskoczył sobie na Maderę"

Augustynowska opowiedziała też o sejmowym proteście z przełomu roku. Na pytanie czy wiedziała, że w czasie okupacji Sejmu lider wybrał się na krótki urlop za granicę odparła, że dowiedziała się z gazet i była wściekła. – Sama zostawiłam małe dzieci w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia i zaraz po Nowym Roku, żeby jechać do Sejmu na dyżur, a w tym czasie lider wyskoczył sobie na Maderę. Poprosiłam wtedy, żeby mnie wykreślono z kolejnych dyżurów i żeby do mnie nie dzwoniono – opowiada obecna posłanka PO.

Na koncie Petru na Twitterze szybko pojawiła się zarzut ws. braku zainteresowania Nowoczesnej polityką społeczną. To zdjęcie ze styczniowych konsultacj społecznych klubu poselskiego Nowoczesna ws. systemu emerytalnego. Widać na nim Ryszarda Petru i innych posłów Nowoczesnej.

Augustynowska razem z posłanką Marzeną Okłą-Drewnowicz pojawiła się na konferencji PO. Partia złożyła projekt ustawy ws. wyższego dodatku do urlopu wychowawczego przy większej liczbie dzieci.

Źródło: Wprost,PO,Twitter

d2nawdz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nawdz
Więcej tematów