Trwa ładowanie...
d48ck03

Jeszcze dziś prawdopodobnie rozmowa Tusk-Putin

Najprawdopodobniej jeszcze w piątek dojdzie do rozmowy telefonicznej Donalda Tuska z Władimirem Putinem - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski, który rozmawiał przez telefon ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem.
Share
d48ck03

- To była rozmowa przygotowawcza do rozmowy premierów, do której być może dojdzie jeszcze w dniu dzisiejszym - powiedział Sikorski.

Minister mówił, że z szefem rosyjskiej dyplomacji rozmawiał m.in. o przekazaniu Polsce zapisów z czarnych skrzynek z katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, co określił jako najpilniejszą sprawę, oraz o wyjeździe polskich archeologów na miejsce tragedii.

Pytany, czy znana jest data przekazania nam informacji z czarnych skrzynek, odpowiedział, że "być może decyzje w tej sprawie zapadną podczas dzisiejszej rozmowy premierów".

d48ck03

Innym tematem rozmów ministrów spraw zagranicznych były - jak mówił Sikorski - stosunki polsko-rosyjskie. - Cieszę się, że pan minister Ławrow przyjął wstępnie moje zaproszenie, aby być gościem naszej narady ambasadorów w sierpniu tego roku - powiedział. Dodał, że w ubiegłym roku gościem narady ambasadorów był szef francuskiej dyplomacji Bernard Kouchner.

Narada ambasadorów jest corocznym spotkaniem szefów polskich placówek dyplomatycznych. Dokonuje przeglądu najważniejszych aspektów aktualnej sytuacji międzynarodowej, problematyki stosunków dwustronnych i wielostronnych RP.

d48ck03

Podziel się opinią

Share
d48ck03
d48ck03
Więcej tematów