Trwa ładowanie...
d3hj0pu
uroda
03-02-2009 05:14

Jesteśmy piękniejsi, ale płacimy za to wysoką cenę

W III Rzeczypospolitej mamy więcej pieniędzy, wolności, pracy, a nawet urody niż w czasach PRL - wynika z sondażu zamówionego przez "Gazetę Wyborczą". Płacimy za to - zdaniem ankietowanych - jednak wysoką cenę.

d3hj0pu

Jak wynika z przeprowadzonego badania, 90% Polaków uznało, że obecnie jesteśmy lepiej ubrani niż w czasach PRL. O 1% mniej badanych docenia lepsze wykształcenie, które Polacy zdobyli po 1989 roku. Według 84% staliśmy się bardziej europejscy, według 83% - bardziej dbamy o higienę, a 59% jest zdania, że Polacy stali się zamożniejsi niż byli ponad 20 lat temu.

Polacy dostrzegają jednak także minusy nowych czasów. Zdaniem 91% staliśmy się bardziej zestresowani. 69% uważa, że ciężej pracujemy. Według 68% badanych, jesteśmy bardziej pragmatyczni i wyrachowani. Z kolei 61%, że mamy mniej czasu dla rodziny i przyjaciół, niż mieliśmy w czasach PRL.

Czy zatem - ogólnie rzecz biorąc - jesteśmy dziś szczęśliwsi niż w PRL? Tu odpowiedzi się rozłożyły: 37% uważa, że owszem, tak; 24% - że nie; a 33% - że zmiany nie ma.

Sondaż telefoniczny przeprowadziła grupa IQS pod koniec stycznia na ogólnopolskiej próbie 500 badanych w wieku 15-70 lat.

d3hj0pu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hj0pu
Więcej tematów