Trwa ładowanie...

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. Jarosława Kaczyńskiego. "Oszustwo sądowe"

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. prezesa PiS. Posłowie zarzucają mu poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym oraz próbę oszustwa sądowego.

Jest zawiadomienie do prokuratury ws. Jarosława Kaczyńskiego. "Oszustwo sądowe"Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d1x4v5b
d1x4v5b

Marcin Kierwiński, Cezary Tomczyk i Krzysztof Brejza zawiadamiają prokuraturę w związku z tzw. taśmami Kaczyńskiego. - Dzisiejsze i wczorajsze informacje składają się na całość. Jarosław Kaczyński jest, jak się okazuje, biznesmenem i deweloperem - powiedział Brejza.

Posłowie chcą, aby prokuratura zbadała, czy nie doszło do przestępstwa poświadczenia nieprawdy w oświadczeniu majątkowym. Prezes PiS oświadczył, że nie prowadzi działalności gospodarczej, co w świetle ostatnich publikacji "Gazety Wyborczej" nie jest oczywiste.

"Nie ma świętych krów"

- Liczymy, że pierwszym przesłuchanym świadkiem w tej sprawie - a może nie tylko świadkiem - będzie Jarosław Kaczyński - powiedział Marcin Kierwiński. - Czas skończyć z tym, że prezes największej w Polsce partii jest nie do ruszenia przez prokuraturę i służby - dodał poseł PO.

d1x4v5b

- Sam Jarosław Kaczyński stwierdził, że nie ma świętych krów, a wszyscy są równi wobec prawa - mówił Cezary Tomczyk. Jego zdaniem z opublikowanych we wtorek i środę taśm wynika, że w Polsce przynajmniej od 2017 roku istnieje "układ Kaczyńskiego".

"Zwykła chciwość"

- Rozrastał się na spółki skarbu państwa, na banki. Ludzie, którzy na niego głosują, myśląc, że kieruje się on szlachetnymi intencjami, widzą teraz, że stała za tym zwykła ludzka chciwość - powiedział poseł PO. Tomczyk wskazał, że prokuratura została też zawiadomiona ws. podżegania do oszustwa sądowego.

Zobacz także: "Panie premierze, litości!". Gowin o taśmach Kaczyńskiego. Emocje w studiu

- Dialogi, które prowadzą panowie Kaczyński i Tomaszewski wskazują na próby ustawienia tej sprawy przed sądem tak, aby można było wyprowadzić kasę - dokonać malwersacji - wyjaśnił były rzecznik rządu Ewy Kopacz.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d1x4v5b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x4v5b
Więcej tematów