Trwa ładowanie...
d1spz9q

Jest wyrok ws. Czesława Małkowskiego. Były prezydent Olsztyna uznany niewinnym

Sprawa gwałtu na urzędniczce, która ciągnie się od ponad 10 lat, znalazła swój finał. Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został uniewinniony. Wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie jest nieprawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został uniewinniony od zarzutu gwałtu
Były prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został uniewinniony od zarzutu gwałtu (PAP)
d1spz9q

Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami, więc uzasadnienie wyroku nie jest znane. Czesław Małkowski został już skazany za gwałt na 5 lat więzienia przez sąd w Ostródzie, ale Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił ten wyrok.

Sprawa została skierowana do ponownego rozpoznania i wróciła do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Choć 13 tamtejszych sędziów złożyło wnioski o wyłączenie ich z udziału w tej sprawie, Sąd Okręgowy wyłączył tylko jednego. Na przekazanie sprawy innemu sądowi nie przystał też Sąd Najwyższy.

Wyrok nieprawomocny

d1spz9q

W 2015 roku, po 4 latach procesu, Małkowski został uznany za winnego zgwałcenia podległej mu urzędniczki i usiłowania zgwałcenia dwóch innych kobiet. Sąd Rejonowy skazał go na pięć lat więzienia bez zawieszenia i zakazał zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej przez sześć lat. Z powodu przedawnienia sąd umorzył zarzuty dotyczące molestowania seksualnego kilku innych kobiet.

Jeszcze w trakcie procesu Małkowski trafił do aresztu na pół roku i został odwołany z funkcji przez mieszkańców miasta w referendum. Po tym, jak sąd w Elblągu wyrok uchylił, Małkowski opuścił areszt i wznowił nawet karierę polityczną.

Zobacz także: Wypadek w Olsztynie. Bezczelność kierowcy ukarana"

Mimo ciążących nad nim zarzutów, dwukrotnie startował w wyborach samorządowych. W 2014 roku przegrał wyścig o fotel prezydenta różnicą 500 głosów. W drugiej turze ostatnich wyborów został pokonany przez Piotra Grzymowicza.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d1spz9q

Podziel się opinią

Share

d1spz9q

d1spz9q
Więcej tematów