Trwa ładowanie...

"Jest w rządzie ktoś, kto umie powiedzieć NIE zapędom szefa MON". Dziennikarz o słowach minister

- Nie zgadzam się z decyzją o militaryzacji cyberbezpieczeństwa. Sprawia mi to duży kłopot - stwierdziła minister Anna Streżyńska. W kuluarach mówi się o jej konflikcie z Antonim Macierewiczem.

"Jest w rządzie ktoś, kto umie powiedzieć NIE zapędom szefa MON". Dziennikarz o słowach ministerŹródło: East News, fot: Rafal Oleksiewicz/REPORTER
d3sglz3
d3sglz3

Od kilku tygodni mówi się o tym, że minister obrony narodowego Antoni Macierewicz chce przejąć od minister cyfryzacji cyberbezpieczeństwo. Anna Streżyńska nie chce się jednak na to zgodzić.

O stosunkach z szefem MON powiedziała w Radiu Zet. - To nie jest konflikt z Antonim Macierewiczem, to ludzie lubią o tym w ten sposób pisać, tylko konflikt o zasady, o podstawę podejścia do cyberbezpieczeństwa, które ma dwa oblicza, militarny i cywilny - stwierdziła.

I uważa pani, że ministerstwo obrony narodowej zanadto próbuje rozszerzyć swoje władztwo w tej dziedzinie? - dopytywał prowadzący audycję Konrad Piasecki.

- Tak, zdecydowanie. Uważam, że nie wszystko mu podlega i jest wiele takich zadań, które związane są z ochroną przeciętnego obywatela, które po prostu nie będą nigdy w gestii MON - odpowiedziała.

d3sglz3

Postawę minister Streżyński podsumował na Twitterze. "Jest w rządzie ktoś, kto umie powiedzieć NIE zapędom szefa MON" - napisał.

d3sglz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sglz3
Więcej tematów