Trwa ładowanie...
d4g6mht

Jest śledztwo ws. oświadczeń majątkowych posła PiS Łukasza Zbonikowskiego

Prokuratura Krajowa wszczęła śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych posła PiS Łukasza Zbonikowskiego.
Share
Jest śledztwo ws. oświadczeń majątkowych posła PiS Łukasza Zbonikowskiego
Źródło: Forum, Fot: Tytus Żmijewski
d4g6mht

"W dniu 09 maja 2017 roku wszczęto śledztwo w sprawie zatajania prawdy i podawania nieprawdy w okresie od 26 kwietnia 2011 roku do 28 kwietnia 2016 roku w Warszawie w oświadczeniach majątkowych składanych przez Posła na Sejm RP Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, po uprzednim odebraniu oświadczenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia" - poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Postępowanie dotyczy oświadczeń majątkowych składanych przez posła Łukasza Zbonikowskiego (PiS).

Pod koniec marca media podawały, że kontrolę oświadczeń Zbonikowskiego zakończyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. CBA informowało wówczas, w wypowiedzi dla Wirtualnej Polski, że "stwierdzono nieprawidłowości, ale nie na tyle poważne, by złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa".

Według "Faktu", kontrola oświadczeń Zbonikowskiego była efektem informacji przekazanych przez byłego współpracownika posła. Miał on poinformować, że Zbonikowski sfinansował swoją kampanię wyborczą ze sprzedaży drogich pojazdów i maszyn rolniczych, co nie zostało odzwierciedlone w oświadczeniach majątkowych posła.

d4g6mht

Podziel się opinią

Share
d4g6mht
d4g6mht
Więcej tematów