Trwa ładowanie...
d404iw2

Jest śledztwo ws. ataku na dziennikarkę TVP

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo ws. słownej napaści na dziennikarkę TVP podczas piątkowych protestów przed Sejmem. Zawiadomienie w sprawie złożyła Telewizja Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Incydent miał miejsce podczas protestu przed Sejmem 8 grudnia.
Incydent miał miejsce podczas protestu przed Sejmem 8 grudnia. (YouTube.com/screen)
d404iw2

"Więcej mam szacunku dla k...y spod latarni, niż dla ciebie, tamta przynajmniej wie o co chodzi, a ty jesteś sprzedajna" - te słowa wykrzyczał prosto w twarz reporterce TVP jeden z sympatyków Obywateli RP Franciszek Jagielski.

Szokujących słów podczas piątkowego protestu przed Sejmem padło więcej. "Szoruj stąd!", "śmieciarze", "odpuść, do g... się nie przemawia" - usłyszała od jego uczestników ekipa TVP.

Zawiadomienie w sprawie ataku na reporterkę programu "W tyle wizji" złożyła Telewizja Polska.

- Nie ma zgody na chamstwo i przemoc wobec dziennikarzy - napisał w poniedziałek na Twitterze Jacek Kurski. Prezes TVP zamieścił skan zawiadomienia ws. popełnienia przestępstwa przez Jagielskiego.

d404iw2

Zobacz też: Reforma sądownictwa w cieniu expose. Protesty przed Sejmem

Decyzję o podjęciu śledztwa podjęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, a jego prowadzenie powierzyła Komendzie Stołecznej Policji. Jak podaje tvp.info, postępowanie dotyczy " groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarzy Telewizji Polskiej SA do zaniechania interwencji prasowej".

d404iw2

Prokurator zdecydował o wszczęciu sprawy m.in. po analizie nagrania incydentu.

Jagielski to właściciel agencji ochrony mienia i życia "Farmazon". W internecie pokazuje zdjęcia z osobami, które ochrania lub ochraniał - między innymi z Władysławem Frasyniukiem, liderem Obywateli RP Pawłem Kasprzakiem i byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

d404iw2

Podziel się opinią

Share
d404iw2
d404iw2
Więcej tematów