WP

"Jest rudy i mściwy. Kanalia nawet bym powiedział". "Wiadomości" TVP nie patyczkują się z Donaldem Tuskiem

Szef Rady Europejskiej udzielił głośnego wywiadu TVN24. Mówił o tym, jak to PiS "używa telewizji rządowej, policji i prokuratury". Na odpowiedź nie czekał długo. "Wiadomości" TVP przygotowały materiał, w którym dały mu ostro do wiwatu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP użyła archiwalnego nagrania z Tuskiem
TVP użyła archiwalnego nagrania z Tuskiem (Screen z TVP)
WP

Donald Tusk zabrał głos ws. zatrzymania wiceministra Jacka K. - Sprawa jest o wiele poważniejsza, niż domysły PiS i próba uderzenia we mnie - mówił w wywiadzie dla TVN24. Wcześniej na Twitterze napisał, że "kiedy bezkompromisowo walczył z przestępcami, też był atakowany podłymi metodami". "Nie poddał się wtedy, nie podda się dzisiaj" - zaznaczył.

"Tusk broni podejrzanego ws. grabieży 21 mld zł"

I właśnie obronę Jacka K. przez Donalda Tuska wybrały "Wiadomości" TVP do ataku na... Donalda Tuska. Zaczęło się w miarę spokojnie. Wypomniano oczywiście aferę hazardową, uderzenie w Marka Kamińskiego, ataki PO na dziennikarzy oraz aferę taśmową, której bohaterem był Tusk.

WP

Przypomniano rozmowę Ryszarda Kalisza z Aleksandrem Kwaśniewskim. "Jest wyjątkowo mściwy. Jest rudy i mściwy. Kanalia nawet bym powiedział" - zacytowano w "Wiadomościach" nagrania.

"No co tu więcej dodać"

Potem pokazano nagranie bardzo młodego Donalda Tuska, który tańczy z kobietą. I przytoczono jego słowa, kiedy był historykiem: "polskość to nienormalność - takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu". Ten cytat z 1987 roku zestawiono z kolejną wypowiedzią Tuska: "no co tu więcej dodać".

WP

Ale najwidoczniej w "Wiadomościach" cytatów nigdy za mało, więc pojawił się kolejny.

"Główną motywacją mojej aktywności publicznej była potrzeba władzy i żądza popularności. Ta druga była nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy. Nawet na pewno..." - podano.

"Skwierczało dzisiaj grillowane mięsko"

WP

Wywiad Tuska ostro skomentował także wicemarszałek Sejmu. "Wystąpienie przewodniczącego Rady Europejskiej D.Tuska, którego niestety wysłuchałem, brzmiało dla mnie tak: 'Bla, bla, bla... bla,bla,bla.. bla,bla...bla'. Jak dobrze, że oni odchodzą powoli na emeryturę" - napisał na Twitterze Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Szydło "wkurzyła" wyborców PiS. Lisicki komentuje

WP
WP
WP