Trwa ładowanie...
d47pmug

Jest reakcja Izraela na decyzję Dudy

"Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował TK" - głosi stanowisko ministerstwa spraw zagranicznych Izraela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację ustawy o IPN
Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację ustawy o IPN (PAP, Fot: Rafał Guz)
d47pmug

Izraelskie MSZ oświadczyło, że kontynuuje dialog z polskimi władzami, ale "z rezerwą" odnosi się do nowelizacji ustawy o IPN.

Stanowisko resortu opublikowała PAP. Nastąpiło to po ogłoszeniu decyzji Andrzeja Dudy ws. ustawy. Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację. Jednocześnie skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał, czy nie ogranicza ona w sposób nieuprawniony wolności słowa.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

d47pmug

Projekt wywołał zamieszanie na arenie międzynarodowej. O wycofanie przyjętych przez Polskę rozwiązań apelował wcześniej m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu. Departament Stanu USA przestrzegł z kolei, że następstwem jego wprowadzenia może być zachwianie strategicznych relacji Polski. Włącznie z USA i Izraelem.

Jaki: jako elity mamy obowiązek zadbać o wizerunek Polski za granicą:

d47pmug

Podziel się opinią

Share
d47pmug
d47pmug
Więcej tematów