Trwa ładowanie...

Jest reakcja Izraela na decyzję Dudy

"Mamy nadzieję, że uda nam się uzgodnić zmiany i poprawki w nowelizacji ustawy o IPN, gdy będzie się nią zajmował TK" - głosi stanowisko ministerstwa spraw zagranicznych Izraela.

Share
Jest reakcja Izraela na decyzję Dudy
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d1vm2iy

Izraelskie MSZ oświadczyło, że kontynuuje dialog z polskimi władzami, ale "z rezerwą" odnosi się do nowelizacji ustawy o IPN.

Stanowisko resortu opublikowała PAP. Nastąpiło to po ogłoszeniu decyzji Andrzeja Dudy ws. ustawy. Prezydent poinformował, że podpisze nowelizację. Jednocześnie skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał, czy nie ogranicza ona w sposób nieuprawniony wolności słowa.

Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

d1vm2iy

Projekt wywołał zamieszanie na arenie międzynarodowej. O wycofanie przyjętych przez Polskę rozwiązań apelował wcześniej m.in. premier Izraela Benjamin Netanjahu. Departament Stanu USA przestrzegł z kolei, że następstwem jego wprowadzenia może być zachwianie strategicznych relacji Polski. Włącznie z USA i Izraelem.

Jaki: jako elity mamy obowiązek zadbać o wizerunek Polski za granicą:

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1vm2iy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vm2iy
d1vm2iy
Więcej tematów