Trwa ładowanie...

Jest ogromny. Ujawniono nowe zdjęcia z Białorusi

W ciągu kilku dni, na byłym terenie wojskowym we wsi Tsel niedaleko białoruskiego miasta Osipowicze na Mohylowie, powstał gigantyczny obóz namiotowy. Uważa się, że jest to obiekt, w którym przebywają najemnicy Jewgienija Prigożyna po niedawnym puczu w Rosji.

Obóz namiotowy we wsi Tsel niedaleko białoruskiego miasta OsipowiczeObóz namiotowy we wsi Tsel niedaleko białoruskiego miasta OsipowiczeŹródło: Google Maps,, Planet Labs
d194ji1
d194ji1

Ostatnie zdjęcia satelitarne Planet Labs ujawniły, że na terenie pustego dotąd dawnego obiektu wojskowego w białoruskiej wsi Tsel pojawiły się namioty - informuje Rádio Svoboda.

– Na zdjęciu widzimy dwa obszary. Ten w części północnej ma wymiary 270 na 170 metrów, a ten we wschodniej części ma wymiary 200 na 160 metrów. Można na nich zobaczyć regularnie powtarzające się obiekty. Może to być instalacja namiotów – poinformowało Rádio Svoboda, dodając, że tych obiektów nie widać na wcześniejszym zdjęciu.

Wagnerowcy na Białorusi

Zgodnie z porozumieniem Kremla z organizatorami zbrojnego powstania członkowie grupy Wagnera, w tym ich szef Prigożyn, mieli przenieść się na Białoruś.

d194ji1

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zabójcza precyzja. Moment zestrzelenia rosyjskiego Su-25

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka potwierdził, że zaoferowano najemnikom przeniesienie się na teren jego kraju, jednak w zeszłym tygodniu odmówił budowy obozu namiotowego.

– Nie budujemy jeszcze żadnych obozów. Można rozstawiać namioty, ale na razie w swoich obozach w Ługańsku – powiedział Łukaszenka, cytowany przez białoruską agencję państwową Belta.

Jak informuje rosyjski portal verstka.media, obóz będzie miał powierzchnię 24 000 m² i przeznaczony będzie dla około 8 000 osób. Prigożyn twierdzi, że w jego szeregach jest około 25 000 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d194ji1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d194ji1
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj