Trwa ładowanie...

Jest decyzja śledczych ws. prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej

Prokuratura umorzyła postępowanie karne w sprawie głównego zarzutu, który postawiła Hannie Zdanowskiej w listopadzie ubiegłego roku. Chodziło o rzekome poświadczenie nieprawdy przy wniosku kredytowym na zakup nieruchomości.

Share
Jest decyzja śledczych ws. prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Porzycki
d2qhoz1

Jak podaje Radio Łódź, Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim zgodziła się z wnioskiem obrońcy prezydent Łodzi. Śledczy potwierdzili, że kredyt został spłacony przez Zdanowską przed wszczęciem postępowania w tej sprawie. Tym samym bank nie ma wobec niej żadnych roszczeń.

To drugie postępowanie wobec prezydent Łodzi, które nie wykazało żadnych uchybień. Centralne Biuro Antykorupcyjne sprawdzało też oświadczenia majątkowe Hanny Zdanowskiej z lat 2012-2016.

Wcześniej została przesłuchana przez gorzowskich śledczych. Prokuratura wyjaśniała wówczas, że już od marca 2016 roku - we współpracy z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym - zajmowała się śledztwem w tej sprawie. Zdanowskiej miała grozić kara nawet 5 lat więzienia.

d2qhoz1

- Stawiane mi zarzuty są bezzasadne, jestem niewinna - oświadczyła Zdanowska już po powrocie z prokuratury w Gorzowie.

- Moje finanse od dziesięciu lat są jawne, a moje oświadczenia majątkowe były wielokrotnie prześwietlane i badane przez wszystkie możliwe instytucje. Ponieważ nie można mi było nic zarzucić w sprawach związanych z zarządzaniem miastem i finansami publicznymi, rozpoczęło się grzebanie w moim życiu prywatnym. Prześwietlono moją rodzinę, osoby mi najbliższe, tych, których kocham - podkreślała.

Mieszkańcy, popierający Zdanowską, zorganizowali wówczas w internecie akcję poparcia @muremzahanka.

Radio Łódź/PAP

d2qhoz1

Podziel się opinią

Share
d2qhoz1
d2qhoz1
Więcej tematów