Trwa ładowanie...
d1w4lnj

Jest decyzja premiera Mateusza Morawieckiego ws. Tomasza Komendy

"Podjąłem decyzję o przyznaniu Panu Tomaszowi renty specjalnej, do czasu aż uzyska odszkodowanie w sądzie" - zdecydował Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzją premiera Komenda będzie miał rentę
Decyzją premiera Komenda będzie miał rentę (PAP)
d1w4lnj

"Nic nie wynagrodzi Panu Tomaszowi Komendzie cierpień, jakich doznał przez niesłuszne skazanie i pobyt w więzieniu" - napisał na swoim profilu Mateusz Morawiecki. Podjął decyzję o przyznaniu mu renty specjalnej, do czasu aż uzyska odszkodowanie w sądzie.

O pomoc ze strony państwa pytała już wcześniej Wirtualna Polska.

d1w4lnj

- 22 marca (czwartek) 2018 roku, Tomaszowi K. została udzielona decyzją zawodowego kuratora sądowego pomoc postpenitencjarna w formie bonów towarowo-żywnościowych - informował wówczas Wirtualną Polskę Joanna Podwin z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Jak dodała, "dotychczas udzielona pomoc miała charakter doraźny". - Ewentualne kolejne decyzje kuratora zawodowego, co do pomocy postpenitencjarnej, będą podejmowane sukcesywnie i we współpracy z dozorowanym. Na obecnym etapie postępowania karno-wykonawczego współpraca dozorowanego z kuratorem sądowym jest nienaganna - stwierdziła.

Komenda będzie co miesiąc dostawał 4 tys. zł brutto - ustaliła Wirtualna Polska w Centrum Informacyjnym Rządu.

d1w4lnj

Media wiele razy krytykowały poszczególnych premierów za przyznawanie rent specjalnych. Leszek Miller na przykład przyznał rentę specjalną byłemu szefowi KRRiT Bolesławowi Sulikowi po jego korzystnych dla Millera zeznaniach przed sejmową komisją śledczą ds. "afery Rywina" (obaj temu zaprzeczali).

Renty specjalne przyznane przez Szydło

Premier Beata Szydło przyznała takie świadczenie dla rodziny polskiego kierowcy, który zginął w zamachu w Berlinie. Wystąpił o nie do szefowej rządu minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

4 tys. zł miesięcznego wsparcia otrzymał także żużlowiec Tomasz Gollob.

d1w4lnj

W grudniu 2017 roku Szydło przyznała także rentę specjalną wdowie i sierotom po tragicznie zmarłym policjancie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1w4lnj

Podziel się opinią

Share
d1w4lnj
d1w4lnj
Więcej tematów