Trwa ładowanie...
d413xvg

Jest decyzja komisji zdrowia ws. wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego

Sejmowa komisja zdrowia wydała negatywną opinię ws. poselskiego wniosku KO o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.
Share
Łukasz Szumowski odniósł się do zarzutów opozycji na posiedzeniu komisji zdrowia
Łukasz Szumowski odniósł się do zarzutów opozycji na posiedzeniu komisji zdrowiaŹródło: PAP
d413xvg

Komisja zdrowia większością 18 głosów przeciw 17 wydała negatywną opinię dla wniosku o wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego.

Z wnioskiem wystąpił Klub Parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Uzasadnienie przedstawiała Barbara Nowacka. - Działania ministra Szumowskiego nadają się nie tylko na komisję zdrowia, ale również na komisję śledczą - przekonywała.

Jej zdaniem minister "nie przygotował Polski na pandemię koronawirusa". - Nie daliście rady. To społeczeństwo dało radę - uznała.

d413xvg

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Marszałek Senatu przejmie obowiązki prezydenta? Beata Kempa: pewnie mu się to marzy

Wotum nieufności wobec Łukasza Szumowskiego. Minister odpiera: "to zastanawiające"

"Niespójna polityka informacyjna ministra Łukasza Szumowskiego doprowadziła do chaosu w zakresie przestrzegania zasad związanych z używaniem środków ochrony osobistej oraz zachowań obniżających możliwość zakażenia" - dowodziło we wniosku KO.

d413xvg

- Zarzucacie państwo we wniosku, że naraziłem życie i zdrowie Polaków przez proponowanie głosowania korespondencyjnego. Pamiętam te hasła "koperty śmierci" i tak dalej. A chciałbym tak zapytać, jak państwo zagłosujecie w dzisiejszym głosowaniu, jak się będziemy pochylali nad głosowaniem mieszanym, w którym jest forma korespondencyjna, zabezpieczona dla wszystkich Polaków, ale również jest forma tradycyjna - mówił podczas komisji Szumowski.

I dodał: "tylko przypominam, że prawie jednomyślnie państwa koleżanki i koledzy z Senatu poparli ten projekt". - Czy teraz jest już to bezpieczne, a wtedy korespondencyjne było niebezpieczne? To zastanawiające - odpierał zarzuty minister zdrowia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d413xvg

Podziel się opinią

Share
d413xvg
d413xvg
Więcej tematów