Trwa ładowanie...
d3h8a5f

Jest areszt dla agenta Tomka. "Wniosek niezasadny"

Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, były agent CBA i poseł PiS, został w środę zatrzymany. W czwartek sąd zgodził się na areszt tymczasowy. Prawniczka Kaczmarka odniosła się do działań prokuratury.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek
Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek (East News, Fot: PAWEŁ KICOWSKI)
d3h8a5f

Białostocki sąd uwzględnił w czwartek wniosek prokuratury i aresztował na trzy miesiące Tomasza Kaczmarka, znanego jako agenta Tomka. Jest on podejrzany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper. Postanowienie nie jest prawomocne. - Wniosek o areszt był niezasadny. Mojemu klientowi wcześniej stawiano zarzuty mocniejszego kalibru, a nie zastosowano aresztu. Dlatego teraz to nielogiczne. Uzasadnienie prokuratury mnie nie satysfakcjonuje. Patrząc pod kątem chronologii wydarzeń w naszym kraju można w określony sposób interpretować zatrzymanie mojego klienta – mówi mec. Ewelina Blecharczyk.

W środę Tomasz Kaczmarek został zatrzymany. - Zatrzymanie mojego klienta to duże zaskoczenie. Wcześniej informował, iż będzie się stawiał na każde wezwanie i nie będzie utrudniał postępowania. Tym bardziej, że jeszcze przed zatrzymaniem wysłaliśmy do prokuratury pismo, że w razie potrzeby jesteśmy do dyspozycji – mówi nam Ewelina Blecharczyk, pełnomocniczka Tomasza Kaczmarka.

Podkreśla, że słynny agent Tomek mógł zostać wezwany do prokuratury w normalnym trybie. – Zatrzymanie nie było konieczne – mówi. Znany jako agent Tomek, Tomasz Kaczmarek już w listopadzie usłyszał zarzuty udziału w grupie przestępczej i przywłaszczenia mienia o wartości 10 mln zł. Sprawa dotyczy fundacji Helper, którą prowadził ze swoją żoną.

d3h8a5f

Tomasz Kaczmarek został zatrzymany po tym, jak w mediach zaczął krytykować swoich danych przełożonych z czasów CBA. TVN wyemitował reportaż, w którym agent Tomek przyznał, że obecny koordynator służb i minister Mariusz Kamiński wraz z zastępcą polecili mu "naginać fakty" w raportach dot. willi Kwaśniewskich.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robert Biedroń ostro o geście Joanny Lichockiej. "Kaczyński zobaczył swoje odbicie"

d3h8a5f

Podziel się opinią

Share

d3h8a5f

d3h8a5f
Więcej tematów