Trwa ładowanie...

Jesień w pełnej krasie - prognoza pogody na 30 i 31 października

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez Europę zachodnią i centralną po Morze Czarne pogodę będą kształtowały wyże, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów. Nad Polską od południowego zachodu rozbuduje się klin wyżowy związany z wyżem azorskim, na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ falującego frontu atmosferycznego. Z zachodu napłynie nieco chłodniejsza polarnomorska masa powietrza.
Share
Jesień w pełnej krasie - prognoza pogody na 30 i 31 października
Źródło: Thinkstockphotos
d7ej0ca

Środa

W środę od Śląska Opolskiego po Lubelszczyznę i Podkarpacie zachmurzenie duże, stopniowo zanikające opady deszczu, na Wybrzeżu miejscami przelotny deszcz, na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. od 10 do 13 st. na przeważającym obszarze, od 8 do 10 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na północny porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na Wybrzeżu miejscami przelotny deszcz, na południu lokalnie mgły z widzialnością do 200 m. Temp. min. od 5 do 9 st. na Wybrzeżu, od 2 do 4 st. na przeważającym obszarze, od -1 do 2 st. w rejonach podgórskich, do -2 st. przygruntowe przymrozki na południu. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni.

d7ej0ca

Czwartek

W czwartek zachmurzenie małe, na północnym zachodzie umiarkowane. Temp. maks. od 10 do 13 st. na przeważającym obszarze, od 9 do 11 st. w rejonach podgórskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu porywisty, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni.

Warszawa

W Warszawie w środę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 3. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W czwartek pogodnie. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie rosło.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d7ej0ca

Podziel się opinią

Share
d7ej0ca
d7ej0ca
Więcej tematów