Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak chce oddać pieniądze żonie "Matki Kurki". Blogerowi zapłacić nakazał sąd

• Szef WOŚP deklaruje chęć oddania pieniędzy, które zapłacił bloger • Owsiak zamieścił w tej sprawie wpis Na Facebooku • Swoją propozycje skierował do żony "Matki Kurki" • "Będę miał świadomość, że w ten sposób Pani budżet domowy nie dozna tak znaczącego uszczerbku" - napisał Owsiak • We wtorek wieczorem bloger zamieścił na Twitterze zdjęcie przelewu na rzecz Owsiaka • W czerwcu sąd uznał "Matkę Kurkę" winnym naruszenia dóbr osobistych szefa WOŚP • Chodziło o zarzucanie mu oszustwa i nieprawidłowego wykorzystywania darów przekazanych na rzecz Fundacji WOŚP • Sąd nakazał "Matce Kurce" zapłacić Owsiakowi ponad 19 tys. zł
Share
Jerzy Owsiak
Jerzy OwsiakŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Mieczysław Michalak
d3lr6q9

"W czasie procesu wykazywaliście Państwo, że Pani mąż jest bezrobotny i jako rodzina macie Państwo bardzo niewielkie dochody. Mogę więc wyłącznie na Pani ręce te zasądzone na moją rzecz pieniądze w formie darowizny przekazać" - napisał Jerzy Owsiak na Facebooku w otwartym wpisie do Izabeli Firlej-Wielguckiej, żony Piotra Wielguckiego, blogera "Matka Kurka".

Szef WOŚP zaznaczył, że warunkiem zwrócenia pieniędzy jest osobiste odebranie gotówki w siedzibie Fundacji. "Będę miał świadomość, że w ten sposób Pani budżet domowy nie dozna tak znaczącego uszczerbku"- napisał Owsiak.

"Mam nadzieję, że ta kara, nałożona na Pani męża, a także jednoznaczna reakcja internautów na jego Twitterze i na wielu innych portalach, pozwoli wreszcie zakończyć te szaloną krucjatę przeciwko mojej osobie, mojej rodzinie i Fundacji. Trwa to już kilka lat i jak Pani widzi, zbieramy jeszcze więcej pieniędzy, a co za tym idzie – jeszcze skuteczniej wspieramy polską medycynę" - dodał Owsiak.

List Owsiaka to reakcja na wpis blogera na Twitterze z wtorku, kiedy zamieścił w nim dowód na przelew pieniędzy na rzecz WOŚP z wulgarnym komentarzem. "Matka Kurka" musiał zapłacić ponad 19 tys. zł, bo w czerwcu sąd uznał go winnym naruszenia dóbr osobistych Jerzego Owsiaka poprzez zarzucanie mu oszustwa i nieprawidłowego wykorzystywania darów przekazanych na rzecz Fundacji WOŚP.

d3lr6q9

Podziel się opinią

Share
d3lr6q9
d3lr6q9
Więcej tematów