Trwa ładowanie...

Jelonek uwięziony w bunkrze. Strażacy uratowali przestraszone zwierzę

W lasach koło Czarnego Pieca na Mazurach uratowano młodego jelenia. Zwierzę wpadło do jednego z poniemieckich bunkrów. - Miał dużo szczęścia, że ktoś go tam znalazł - powiedział komendant gminny OSP Jedwabno Krzysztof Nikado.

Share
Jelonek uwięziony w bunkrze. Strażacy uratowali przestraszone zwierzę
Jelonek uwięziony w bunkrze. Strażacy uratowali przestraszone zwierzę Źródło: Facebook
d1tb7e9

Strażacy przekazali, że młody jeleń był uwięziony około dwóch metrów pod ziemią, w lesie koło jeziora Priamy, kilkadziesiąt metrów od drogi krajowej nr 58. Zwierzę leżące na dnie betonowej studni dawnego bunkra zauważyli grzybiarze.

- Okazało się, że wpadł przez górny właz do niewielkiego bunkra obserwacyjnego, pozostałego z czasów II wojny światowej. Nie mógł się samodzielnie wydostać. Miał dużo szczęścia, że ktoś go tam znalazł - poinformował komendant gminny OSP Jedwabno Krzysztof Nikado.

Niewielki otwór w pokrywie powodował, że strażacy nie byli w stanie dostać się do jelenia, dlatego też konieczne było odkopanie zawalonego ziemią bocznego wejścia do bunkra. Strażacy przykryli zwierzę kocem, a następnie wynieśli na zewnątrz.

d1tb7e9

Zobacz też: Upały i burze. Ekspert przypomina o zasadach bezpieczeństwa

Jelonek uwięziony pod ziemią. Akcja strażaków

Jeleń szlachetny w chwili uwolnienia był w dobrej kondycji i wyglądało na w pełni zdrowe. Chwilę po wydostaniu spod ziemi uciekło w głąb lasu.

Na uwięzione zwierzę natrafili spacerujący w lesie grzybiarze, którzy zawiadomili punkt alarmowo-dyspozycyjny Nadleśnictwa Jedwabno. Strażnicy leśni zwrócili się o pomoc do strażaków.

d1tb7e9

Niedaleko Jedwabna w czasie II wojny światowej przebiegała linia niemieckich umocnień tzw. Szczycieńskiej Pozycji Leśnej i Pozycji Olsztyneckiej. Nadal na terenach tych można natknąć się na pozostałości schronów, bunkrów czy okopów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1tb7e9

Podziel się opinią

Share
d1tb7e9
d1tb7e9
Więcej tematów