Trwa ładowanie...
d4omgum

Jedna Rosja może nie mieć takiej większości, jakiej chce

Partia Jedna Rosja, na której czele stoi premier Władimir Putin, może otrzymać znacznie mniej głosów w grudniowych wyborach parlamentarnych i nie uzyskać tak dużej większości, jakiej by chciała - wynika z sondażu Centrum Lewady.

d4omgum
d4omgum

Według najnowszego, ostatniego przed wyborami tak dużego badania przeprowadzonego przez ten ośrodek, Jedna Rosja może uzyskać 252-253 miejsca w 450-osobowej Dumie (niższej izbie parlamentu). Obecnie ma ich 315.

Według tego sondażu drugie miejsce przypadnie Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF), która może otrzymać około 94 miejsc. Za nią się uplasują: nacjonalistyczna Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji (59 miejsc) i Sprawiedliwa Rosja (44 miejsca).

Premier Rosji ostrzegł w czwartek przed konsekwencjami sugerowanego przez sondaże słabszego wyniku swej partii na wyborach 4 grudnia. Powiedział nawet, że mogłoby to spowodować taki kryzys jak w Grecji i Portugalii. Wskazał na potrzebę osiągnięcia jak najlepszego wyniku, mówiąc, że złożony z wielu ugrupowań parlament nie byłby zdolny do wystarczająco szybkiego podejmowania decyzji.

Badanie przeprowadzono na reprezentacyjnej próbie ok. 1600 osób w wieku powyżej 18 lat.

d4omgum
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4omgum
Więcej tematów