Trwa ładowanie...

Jean-Claude Juncker pod wpływem alkoholu na szczycie NATO? Szef Komisji Europejskiej zaprzecza

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker po raz pierwszy wypowiedział się na temat swojego zachowania na szczycie NATO. Chwiał się na boki, inni przywódcy musieli pomagać szefowi KE w schodzeniu ze schodów. Sugerowano, że Jean-Claude Juncker mógł być pod wpływem alkoholu.

Share
Jean-Claude Juncker pod wpływem alkoholu na szczycie NATO? Szef Komisji Europejskiej zaprzecza
Źródło: PAP, Fot: STEPHANIE LECOCQ
d33j078

Jean-Claude Juncker zapytany na konferencji prasowej o to, czy był pijany zaprzeczył temu. Odniósł się też do apeli polityków prawicowej Wolnościowej Partii Austrii (FPOe), którzy domagali się od niego rezygnacji ze stanowiska.

- To niesamowite, ile osób jest ekspertami w kwestii mojego stanu zdrowia. Czytałem, co mówią ludzie. Miałem skurcz nogi, ale byłem na spotkaniu NATO. Były tam też dużo ważniejsze sprawy niż mój stan zdrowia – powiedział Jean-Claude Juncker.

d33j078

Jak relacjonuje Reuters, Jean-Claude Juncker został zapytany czy to prawda, że nie był pod wpływem alkoholu. - Było to prawdą w zeszłą środę, dzisiaj rano i będzie prawdą dzisiaj wieczorem – stwierdził.

Wcześniej rzecznik KE Margaritis Schinas przekazał, że Jean-Claude Juncker podczas szczytu NATO doznał "bardzo bolesnego ataku "rwy kulszowej". A sugestie, że szef KE był pod wpływem alkoholu nazwał nieeleganckimi i niesmacznymi.

Dziwne zachowanie Jean-Claude'a Junckera

Już wcześniej sugerowano, że szef KE był w stanie wskazującym. W Brukseli wydano instrukcję dla urzędników w związku z falą letnich upałów, a wśród zaleceń znalazło się unikanie alkoholu i jedzenie lekkich posiłków.

Zobacz także: Pyton tygrysi terroryzuje mieszkańców Mazowsza. Kieruje się na wschód

Była też sytuacja, w której Donald Tusk pomagał Junckerowi wyplątać się z marynarki. - To jest fenomen, ale on po pijaku mówi lepiej, niż nie jeden na trzeźwo - mówiła Wirtualnej Polsce brukselska urzędniczka.

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d33j078

Podziel się opinią

Share
d33j078
d33j078
Więcej tematów