Trwa ładowanie...

Jaworzno. Miasto rozbudowuje flotę autobusów elektrycznych. Będzie sześć kolejnych

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie chce kupić sześć kolejnych autobusów elektrycznych o długości ok. 18 metrów. W efekcie przewoźnik będzie dysponował 50 autobusami elektrycznymi, na ok. 80 posiadanych.
Share
Jaworzno nie boi się inowacji i mocno stawia na autobusy elektryczne.
Jaworzno nie boi się inowacji i mocno stawia na autobusy elektryczne.Źródło: PKM Jaworzno.
d17c5qt

Jaworzno było pierwszym miastem w Polsce, które w 2015 r. wprowadziło autobus elektryczny do stałej eksploatacji. Dziś na 44 takie pojazdy, na około 75 wszystkich. Teraz miasto zamierza kupić kolejnych sześć elektrycznych autobusów niskopodłogowych. Wartość zamówienia na nieco ponad 20 mln zł netto.

Zgodnie ze specyfikacją przetargową pojazdy powinny dysponować mocą co najmniej 220 kilowatów i pojemnością akumulatorów co najmniej 240 kilowatogodzin. Zastosowane rozwiązania powinny umożliwiać ładowanie autobusów ładowarką typu plug-in lub przez pantograf na dachu. Minimalny zasięg to 100 km.

Jaworzno. Przetarg na sześć autobusów elektrycznych

Oferty można składać do 10 maja. Kryterium oceny ofert ma być w 70 proc. cena, w 5 proc. okres udzielonej gwarancji, a w 25 proc. - ocena techniczno-eksploatacyjna oferowanych pojazdów. Trzy pierwsze autobusy powinny zostać dostarczone w ciągu 330 dni od zawarcia umowy, a trzy kolejne w ciągu 360 dni.

d17c5qt

Jaworznickie PKM przy zakupie nowych elektryków mocno liczy na wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. śląskiego (w ramach narzędzia tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – ZIT) i dlatego przygotowało odpowiedni projekt o wartości 26,2 mln zł, przy zakładanym dofinansowaniu 18,1 mln zł. W jego skład oprócz zakupu autobusów wchodzą zaprojektowanie i wykonanie stacji ładowaniaw zajezdni PKM przy ul. Krakowskiej (budowę zasilania, budowę pięciu stanowisk zewnętrznych do ładowania o mocy 5 x 50kW i budowę jednego stanowiska do ładowania przez pantograf o mocy 250 kW wewnątrz hali napraw) oraz montaż ładowarki pantografowej i kontenera zaplecza socjalnego dla kierowców przy przystanku końcowym Szczakowa Dworzec PKP.

Akcja CBŚP. Bandyci chcieli porwać dziecko

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17c5qt

Podziel się opinią

Share
d17c5qt
d17c5qt
Więcej tematów