Trwa ładowanie...
d8s6vm4

Jarosław Zieliński przerywa milczenie. Mówi o "nagonce"

To wyssane z palca historie na mój temat - tak wiceminister Zieliński komentuje medialne doniesienia o tym, w jaki sposób traktuje funkcjonariuszy policji. "Jest to aż nadto czytelne komu i czemu ma służyć ta nagonka" - stwierdził polityk na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zieliński zabrał głos
Zieliński zabrał głos (PAP, Fot: Artur Reszko)
d8s6vm4

"Część mediów i polityków opozycji w odwecie za naruszenie interesów wpływowych dotąd grup i osób usiłuje mnie ośmieszyć i skompromitować powielając wyssane z palce historie na mój temat" - napisał wiceminister na Twitterze.

Wszystko zaczęło się od tego, że Bożena Kamińska z PO upubliczniła zarzuty, jakie policjanci kierują pod adresem wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego. Posłanka zacytowała pytania funkcjonariuszy z suwalskiej policji m.in. o tym, dlaczego jeden z patroli policji od blisko trzech lat pilnuje całą dobę posesji wiceministra Jarosława Zielińskiego, z jakiego powodu miejscowi policjanci przebierają się w garnitury, zakładają okulary i udają, że są Służbą Ochrony Państwa podczas uroczystości, w których bierze udział wiceminister, czy też jaką pracę wykonuje ksiądz, który został zatrudniony w komendzie i nie przychodzi do pracy?

d8s6vm4

Wirtualna Polska zapytała o te kwestie MSWiA. Zdaniem resortu, "wszystkie działania, które są realizowane przez policję, są zawsze oparte o przepisy prawa". - Informujemy, że wiceminister Jarosław Zieliński nigdy nie wykorzystywał funkcjonariuszy żadnej ze służb do promocji własnej osoby. Udział w uroczystościach takich jak otwarcie nowej komendy czy Święto Policji jest zwykłą aktywnością służbową wiceministra, który nadzoruje Policję czy Państwową Straż Pożarną - taką wiadomośc otrzymaliśmy od MSWiA.

Hawajskie tańce, konfetti i aniołowie

Warto przypomnieć, że o Jarosławie Zielińskim było już głośno kilka razy z powodu zaangażowania funkcjonariuszy w uroczystości z udziałem wiceministra. W 2016 roku, w Augustowie policjanci wycinali, a później sypali z helikoptera na głowę polityka specjalnie przygotowane konfetti. Na konferencji w Białymstoku został z kolei powitany hawajskim tańcem. Za artystyczną oprawę wydarzenia odpowiadały seniorki z grupy Sen Hawajów, działającej przy Akademii 50+.

d8s6vm4

Ostatnio policjanci z Sokółki, rzekomo z pobudek patriotycznych, sprzątali w czasie wolnym od pracy teren miejscowego cmentarza. Wszystko działo się przed uroczystościami z udziałem wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8s6vm4

Podziel się opinią

Share
d8s6vm4
d8s6vm4
Więcej tematów