WP

Jarosław Szlachetka o groźbach śmierci pod jego adresem. "Traktuję je bardzo poważnie"

Burmistrz miasta i gminy Myślenice Jarosław Szlachetka oficjalnie zajął stanowisko w sprawie groźby śmierci, jaka została skierowana pod jego adresem. Odniósł się także do pomówień dotyczących zajmowania stanowisk urzędowych przez członków jego rodziny. - Traktuję tę sprawę bardzo poważnie - oświadczył polityk PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Szlachetka
Jarosław Szlachetka (PAP, Fot: Marcin Obara)
WP

Szlachetka to były poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W 2018 roku z powodzeniem startował w wyborach samorządowych o fotel burmistrza gminy i miasta Myślenice. Wygrał w pierwszej turze, uzyskując 54,98 procent głosów.

Polityk poinformował kilka dni temu, że ktoś wysłał mu maila z pogróżkami.

W oświadczeniu przesłanym mediom Szlachetka napisał, iż w kontekście niedawnych tragicznych wydarzeń - m.in. zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - traktuje to bardzo poważnie, dlatego o fakcie powiadomił policję.

WP

"Na początku marca na skrzynkę mailową urzędu zostały wysłane pod moim adresem groźby pozbawienia życia. Osoba podpisująca się jako ŚMIERĆ napisała: 'Niebawem mnie spotkasz na drodze'. W kontekście wydarzeń w Gdańsku i ostatnich gróźb rozesłanych do prezydentów wielu miast Polski, tego typu pogróżki należy niestety traktować jako realne zagrożenie. Liczę na szybkie ustalenie przez służby autora tych gróźb" - napisał burmistrz.

CZYTAJ TEŻ: Jarosław Szlachetka burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice

W tym samym oświadczeniu Szlachetka poruszył sprawę nepotyzmu, o który był oskarżany przez niektórych internautów.

WP

Chodzi m.in. o komentarze, w których pisano, że jego żona rzekomo pracuje w firmach powiązanych z samorządem.

- Informuję, że nigdy moja żona nie była zatrudniona w żadnej państwowej czy samorządowej spółce. Od lat z powodzeniem prowadzi swoją własną działalność gospodarczą jako ceniony specjalista w zakresie rehabilitacji - oznajmił Szlachetka.

Od 2003 roku polityk należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Trzy lata później został wybrany do Rady Miejskiej w Myślenicach, a w latach 2010-2011 sprawował funkcję zastępcy wójta Gminy Pcim, a następnie pełnomocnika wójta ds. Rozwoju, Strategii oraz Sportu.

WP

W 2010 i 2014 Szlachetka został wybrany do Sejmiku Województwa Małopolskiego, a w wyborach do Sejmu RP w 2015 uzyskał mandat posła z okręgu wyborczego nr 12.

Polub WP Wiadomości
WP
WP