Trwa ładowanie...
d19e5i1
Portal Samorządowy
Jarosław Szlachetka

Jarosław Szlachetka burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice

W Myślenicach nie będzie drugiej tury wyborów. Jarosław Szlachetka z Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 55 proc. głosów i zostanie burmistrzem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Szlachetka
Jarosław Szlachetka (Agencja Gazeta, Fot: Jakub Porzycki)
d19e5i1
  • W Myślenicach wybory rozstrzygnęły się w pierwszej turze.
  • Zwyciężył poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Szlachetka.
  • Zwycięzca otrzymał 55 proc głosów.

- Z pokorą i wdzięcznością przyjmuję wynik wyborów samorządowych. Bardzo Państwu dziękuję za każdy oddany głos na mnie oraz kandydatów z listy nr 10. Obiecuję, że nie zawiodę Waszego zaufania - komentował po ogłoszeniu wyników Jarosław Szlachetka.

Po 15 latach władzę w Myślenicach obejmie przedstawiciel prawicy. – Wspólnie z moją drużyną zabieramy się do pracy, aby odmienić Myślenice, tak, aby dobra zmiana zagościła w całej naszej gminie – podkreślał burmistrz elekt.

d19e5i1

Przez ostatnie trzy lata Jarosław Szlachetka reprezentował w Sejmie powiaty myślenicki, chrzanowski, oświęcimski, suski i wadowicki.

Od 2003 roku należy do partii Prawo i Sprawiedliwość. Trzy lata później został wybrany do Rady Miejskiej w Myślenicach, a w latach 2010-2011 sprawował funkcję zastępcy wójta Gminy Pcim, a następnie pełnomocnika wójta ds. Rozwoju, Strategii oraz Sportu.

W 2010 i 2014 Szlachetka został wybrany do Sejmiku Województwa Małopolskiego, a w wyborach do Sejmu RP w 2015 uzyskał mandat posła z okręgu wyborczego nr 12.

W wyborach na burmistrza Myślenic Krzysztof Halek otrzymał 32,5 proc., zaś Grażyna Ambroży 12,5 proc. głosów.

d19e5i1

Podziel się opinią

Share

d19e5i1

d19e5i1
Więcej tematów