Trwa ładowanie...
d3hyg9u

Jarosław Sellin skrytykował słowa Aleksandry Dulkiewicz. "Nie wracajmy do tego"

- Nie rozumiem tej kontestacji. Tu powinna być raczej wdzięczność - twierdzi Jarosław Sellin, mając na myśli prezydent Gdańska i jej obiekcje wobec budowy muzeum Westerplatte. Wiceminister kultury spotka się z Aleksandrą Dulkiewicz i chce zapomnieć o jej "niedojrzałej" wypowiedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiceminister kultury Jarosław Sellin liczy na współpracę z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d3hyg9u

- Budujemy muzeum Westerplatte, plenerowe, dobre, które będzie przyciągało turystów z kraju i z zagranicy, i pragnę, żeby miasto też współpracowało z nami - powiedział w rozmowie z Radiem ZET Jarosław Sellin.

Wiceminister kultury we wtorek spotka się z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. - Żałuję, że tak późno, bo ja prosiłem panią prezydent już od stycznia, kiedy objęła obowiązki prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza, o takie spotkania na temat Westerplatte - zaznaczył.

d3hyg9u

I dodał, że jej wypowiedź nt. "stalinowskich metod" którymi ma posługiwać się PiS, by przejąć ten teren, była "niedojrzała. - Nie wracajmy do tego - dodał.

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

Jarosław Sellin zdradził, że będzie proponował Aleksandrze Dulkiewicz zaprzestanie "kontestowania tego pomysłu".

d3hyg9u

- Każdy prezydent miasta raczej by się ucieszył, że rząd, Ministerstwo Kultury chce zainwestować w jego mieście z grubsza 150 milionów złotych na atrakcyjną nową instytucję kultury, i nie rozumiem tej kontestacji. Tu powinna być raczej wdzięczność i chęć współpracy - uznał.

Źródło: Radio ZET

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hyg9u

Podziel się opinią

Share

d3hyg9u

d3hyg9u
Więcej tematów