Trwa ładowanie...
d1r1r1h

Jarosław Pinkas składa dymisję. Wiceszef MZ: podjął trudną decyzję

Jarosław Pinkas złożył rezygnację z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego. - Ta decyzja na pewno była trudna, ale myślę, że podjął ją z wielką rozwagą - ocenił w Radiu ZET wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska ujawnił też, kiedy poznamy nowego szefa GIS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Pinkas odszedł z GIS
Jarosław Pinkas odszedł z GIS (East News)
d1r1r1h

W piątek Jarosław Pinkas poinformował, że rezygnuje z dotychczasowej funkcji. "Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem" - przyznał szef GIS w piśmie przekazanym PAP. Głównym powodem rezygnacji były problemy zdrowotne. "Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe. Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy" - dodał Pinkas.

- Ta decyzja na pewno była trudna, ale myślę, że podjął ją z wielką rozwagą, także w tym kierunku, aby osoba, która będzie jego następcą, w pełni sił kierowała inspekcją sanitarną - mówił w rozmowie z Radiem ZET Waldemar Kraska.

d1r1r1h

Wiceminister zdrowia zapytany, kiedy poznamy nazwisko następcy Pinkasa, poinformował, że będzie to "w najbliższych dniach, może dwóch, trzech tygodniach".

Przypomnijmy, że rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz informował w poniedziałek, że szef resortu Adam Niedzielski polecił GIS przenalizowanie raportów o zakażeniach koronawirusem na Mazowszu i Śląsku z ostatnich tygodni.

Donald Tusk wzywa do "zjednoczenia wysiłków całej opozycji". Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r1r1h

Podziel się opinią

Share
d1r1r1h
d1r1r1h
Więcej tematów