Trwa ładowanie...
d3oscvd

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie reparacji

- W relacjach między rządami Polski i Niemiec temat reperacji nie istnieje - oświadczył niedawno szef MSZ Jacek Czaputowicz. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się prezes Kaczyński, który uznał, że stanowisko partii w sprawie odszkodowań nie uległo zmianie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS o odszkodowaniach dla Polski (WP.PL)
d3oscvd

W czwartek odbyło się posiedzenie senackiego klubu PiS. Brał w nim udział Jarosław Kaczyński, który był pytany przez dziennikarzy czy Polska zmienia swoje stanowisko w sprawie reparacji. - Powiem krótko, nie zmieniamy - tak brzmiała jego odpowiedź.

Polski rząd domaga się wypłacenia przez Niemcy odszkodowania za szkody wyrządzone podczas II wojny światowej. Powstał specjalny zespół, który ma za zadanie oszacować wysokość kwoty należnej Polsce.

Szefem zespołu ds. reparacji został poseł Arkadiusz Mularczyk. Po deklaracji polskiego ministra spraw zagranicznych stwierdził, że to "nie zależy od decyzji ministra Czaputowicza, kiedy sprawa reparacji za II wojnę światową stanie na agendzie międzyrządowej" - napisał na Twitterze, dodając, że wypowiedź szefa MSZ jest "szkodliwa".

d3oscvd

Przypomnijmy: minister Czaputowicz ośiwdaczył podczas swojej ostatniej zgaranicznej wizyty, że w relacjach Polski i Niemiec temat reparacji nie istnieje. Jednocześnie zapewnił, że kwestia reparacji nie stanowi "balastu w stosunkach między rządami". - Uważamy, że powinny odbyć się dyskusje na poziomie ekspertów i przyjmuję propozycję ministra Sigmara Gabriela, by to eksperci dyskutowali na ten temat - stwierdził minister Czaputowicz.

Źródło: RMF24

d3oscvd

Podziel się opinią

Share

d3oscvd

d3oscvd
Więcej tematów